Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi egyetem ajánlás?...

Külföldi egyetem ajánlás? Pszichológia

Figyelt kérdés
Tudnátok külföldi egyetemeket ajánlani ahol jó a pszichológia oktatás és nem nagyon drágák? Vagy esetleg oldalakat ahol utána tudnék nézni ezeknek? Esetleg spanyol-, francia-, olaszország, ausztria... igazából európán belül szinte bármi szóba jöhet. Valamint, hogy egy külföldi egyetemre való jelentkezésnek hogyan is megy a menete, mi kell hozzá, elég-e az az érettségi amit gimnázium után kapok...stb

2022. jan. 21. 18:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is pszichológus szeretnék lenni, valamint szintén külföldön tervezek továbbtanulni! :)

A "kutatásom" alapján arra jutottam, hogy Hollandiában éri meg továbbtanulni. Ott van az amszterdami egyetem (UvA), valamint a leideni is, valamint a Vrije Egyetem(VU). 3 éves az alapképzés, a mesterképzés pedig 1 éves. Az oktatás angolul van.


Az eddigi tudás, amelyet összeszedtem:

-kell önéletrajz, personal statement (valahol tanári ajánlás is), nemzetközi nyelvvizsga (fontos, hogy nemzetközileg elismert legyen, a C1-es nyelvvizsgát nem fogadják el, van a TOEFL és az IELTS, ezeken el kell érni egy bizonyos szintet), érettségi + emelt (valahol három emeltet is kérhetnek minimum hármasra), kérik a GPA-t (ez az évvégi átlagod, szerintem a 11. és a 12. kell csak), valamint pszichológián elvárják, hogy egy bizonyos matektudással rendelkezz, ezt Hollandiában kiválthatod egy matekteszttel, vagy egy matek érettségivel (nem vagyok benne biztos, hogy ez nálunk a közép vagy az emelt szint-e)



Nagyjából ennyit kérnek, az oldalaikon meg tudod nézegetni.


Én jövőre fogok jelentkezni, így személyes tapasztalatom nincs :3

Annyit tudok még, hogy Hollandiában a pszichológia egyetemek férőhelyesek (nem tudom, hogy az összes-e). Kb. 600 hely van, az elején úgy kerülsz be, hogy megnézik a jegyeidet és hogy mit ajánlasz az egyetemnek (pl. mivel ugye még "nincs" valamiből érettségid, de tervezel tenni egy Y érettségit, így "ajánlatot" teszel, majd ha "tetszel" :)) nekik, akkor beválogatnak, meg persze utáni teljesíteni is kell a megígért jövőben teljesítendő érettségit :'D ), miután beválogattak, kell írni egy tesztet, ami a selejtező lesz (tehát pl. kb. 3000 jelentkező közül 2700 továbbjut, mert megfeleltek az elvárásoknak, azaz majd lesz érettségijük, matektudás igazolására alkalmas valamilyük + nyelvvizsgájuk), a teszt abból áll, hogy kapsz egy kb. 100 oldalas témát pszichológiából angolul, ezt meg kell tanulnod 1 hét alatt, majd utána írsz egy online vizsgát, ami feleletválasztós, majd ez dönti el, hogy bejutsz-e, vagy sem (a teszttől nem szabad megijedni, az egyetem szerint is 24 óra alatt elsajátítható, valamint érdekes témát adnak).


A holland egyetemek törekednek a hatékonyságra, tehát olyan embereket keresnek, akikben látják, hogy el tudják majd végezni 3 év alatt az egyetemet, így ezt a célt szolgálja a selejtező is (meg ugye a 600 ember kiválasztását:D).


Ami még érdekesség, hogy a holland egyetemeken ilyen blokkokra vannak osztva a tantárgyak. (Ebbe még nem mentem teljesen bele, így ha tévedek, ne haragudj :DD)

Kb. 2 hónapig veszel pár tanárgyat (2-3). Vannak kicsi és nagy vizsgák. Kicsi vizsgák vannak 4 hét után, a nagy vizsgák pedig 8 hét után. A lényeg, hogy 2 hónapig nem 6 tantárgyat tanulsz (mint Magyarországon, bár itt egy évig, ha jól tudom), hanem 2-3 tantárgyat, amiknél kutatni kell, beadandót írni, valamint csoportokban tanulni, dolgozni.


Nekem ami szimpatikus az egyetemekben az az, hogy: nagy hangsúlyt fektetnek a csoportmunkára (bár introvertált vagyok :D, de mégis el kell ismernem, hogy az oktatásuk hatékony emiatt), a kutatásra és az önálló tanulásra. Tehát nem a lexikális tudást magolod be, hanem megtanítanak önállóbban gondolkodni.


Nagyjából ezek jutottak eszembe. Ha kell még információ vagy kérdésed van, szívesen segítek!:)

2022. ápr. 20. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!