Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyesrol visszaterni...Hogyan...

Gyesrol visszaterni...Hogyan lendulhetnék túl? Ha hasonló cipőben jártál, mi segített?

Figyelt kérdés

6ev gyes után keresem önmagam. Nem feltétlenül szükséges hogy pénzt keressek, bár albérletben lakunk, így éppen lenne hova tenni. Nem szeretem reklámozni magam, pedig ügyes vagyok a szakmámban, mégis azt érzem, hogy vállalkozóként nem éri meg, feketén meg nem akarok dolgozni.. a két gyerek felváltva beteg (5,7evesek) emiatt azt érzem jobb is ha fenntartom magam nekik.. mégis hasznossá tennem magam. Amit lehet, itthon megteszem, kenyeret sütök, sajtot is készítek, de mégis másfelé húz a szívem.


Volt próbálkozás alkalmazotti viszonyba is..a probaidoig jutottunk...ez 1eve volt...azóta csak elutasitasokat kapok... Amint meghallják h gyerekem van, pattintanak...és megértem őket...


Segítségunk nincsen, így az időm is kiszámíthatatlan, mikor jön haza egyik vagy másik betegen. Tanulnek más szakmát is, de nincsen hozzá elég önbizalmam... Nem tudom, hogyvvajon mire kitanulom, szükség lesz e rám... Teljesen elvesztem.

Szívesen olvasnak nehany siker sztorit.


Külön köszönöm, ha nem rugsz belém... Már így is a padlón vagyok



2023. febr. 5. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:

A vállalkozói formát neked találták ki. Nézz szét, mennyire fura és érdekes dolgokkal is keresnek pénzt. Azt mondod jó vagy a szakmádban, találd ki mit lehetbe csinálni, hová lehetne bedolgozni. Az üresjáratokban csinálod a weblapot, íros a szakcikkeket, keresed a munkalehetőségeket. Könyvelőt keress meg, beszéld át vele, hogy lehetne legjobban megoldani az adózást (esetleg férjednek nincs vállakozása? nem szabályos, de akkor ő tudna számlát kiállítani). Dolgozni otthon beteg gyerek mellett is lehet, illetve akár ha elmennek aludni, akkt éjjel.

Megkérdezhetem mi a szakmád?

2023. febr. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Textiles vagyok, tervezestol, modellezésen át a kivitelezésig mindent tudok.

Javításban is otthon vagyok,de a környéken már van 2javito is.. és nem akarok konkurencia lenni.

2023. febr. 5. 23:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne viccelj, aranybánya! Szabásmintát tudsz készíteni gondolom, lehet pl. szabásmintát készíteni rendelésre (sokan szeretnének varrni de nem tudják megcsinálni), vagy kutya ruhát készíteni egyedi méretre, kivitelben. Aztán lehet oktatásokat tartani, netes kurzust tartani. A javítás aprópénz, gondolkodj nagyobban. Egy jó fb oldal név kell először (csak nehogy magánszemélyként regisztrálj!) és elkezdeni rá tartalmakat gyártani, az oldal nevében kommentálni szakmai cikkeket, szakcsoportban, stb..

Gyerekek részére is lehetne mindenféle dolgot kitalálni, tematikus nyári tábor meg hasonlók (szabályozásra figyelj, lehet hogy mondjuk a művháztól kell bérelni egy termet majd, ez az előlegekből simán finanszírozható lesz).

2023. febr. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Jól esik a biztatás!

Valahol tudom is a képességeimet, de a kezdő löket hiányzik...hogy bele merjek vágni...S mint mondtam ez az onreklamozas nagyon nem megy. De talán ha többes számban fogalmaznék😅 S a céges oldal ...talán a kettő együtt elfedné a batortalansagomat.


Leginkább azt érzem, hogy az itthoni dolgokban nagyon magabiztos lettem, ehhez képest nagy erő kell ahhoz, hogy higyjek magamban egy önálló vállalkozásban, ez nekem idegen terep (a gyerekek előtt alkalmazott voltam) és tartok attól h csak költségeket termelek a páromnak ezzel, hogy veszteséges lesz. Érzelmileg labilisnak érzem magam...ezekhez a kreatív szakmakhoz talán nem is vagyok való. Ez egy régi beidegzodes és bár tudatos próbálok benne lenni, mégis nehéz ezt levetkőzni.


De ...nagyon köszönöm!

Alszom rá... Nagyon sokat jelent, hogy írtál!

2023. febr. 6. 00:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan kezdenek így. :) Apró lépésekkel haladj, menni fog!
2023. febr. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kimaradt: ha van aki számlázni tud ha van rendelés akkor a kezdéshez szükséges szonte minden más dolog ingyenes. Fb oldalt regisztrálni egy pillanat, maga munka, a termékeket/szolgáltatásokat kitalálni, árazni megint a te munkád. Egy weboldal címet és egy weboldalt is érdemes csinálni, de ez lehet második lépés is, ha már megjöttek az első eladások.
2023. febr. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tavaszi szünetre már most meg lehetne hirdetni az első tábort. ;)
2023. febr. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A Budai Alkotóműhely oldalát nézd meg, onnan is inspirációt kaphatsz, mi mindent lehet csinálni. :)
2023. febr. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Textilmesekönyv?
2023. febr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!