Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért szorongok ennyire...

Miért szorongok ennyire normál testi működésektől mások előtt?

Figyelt kérdés

Pl nyilvános helyen nem tudok nagyvécézni.

Vagy mások előtt rettegek, hogy ha megnyikordul a szék, kattog a csípőm, ropognak az ízületeim, vagy bármely olyan hangot adok, amit "más hangnak is lehet érteni". Ha esetleg mégis valahogy kreálok valamo hasonló hangot, hiába nem történt semmi, csak a helyzet félreérthetősége miatt elásom magam, végigvetítem a diafilmet, hogy elkönyvelnek parasztnak vagy illetlennek vagy alpárinak vagy akárminek, holott az egész csak egy félreertés.


Honnan a fenéből jöhet ilyesmi?

Gyermekkoromban nem éltem meg semmi hasonlót, nem volt megaláztatás, sem olyan szituació, ami hasonló szégyenerzetre magyarázatot adhatna.


Akkor meg mi ez és hogy lépjek túl az ilyeneken?


2023. febr. 8. 17:21
 1/4 A kérdező kommentje:
És légyszi ne vicceljük el, anélkül is kellő melységre ástam magam. 🙈
2023. febr. 8. 17:26
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

Ez ugye mindig abból fakad, hogy az elszenvedő fél felnagyítja a "problémákat" és az élethelyzeteket, és miniatűr dolgokból óriásit csinál. Ez valójában minden fóbiára is igaz.


Célszerű ezeket a dolgokat megfordítani. Te vihognál egy nyikorgó széken aminek olyan hangja van mintha valaki fingott volna? Mert hogy egy 15 éves ezen elvihorászna, azt mondom rendben van, de felnőtt emberek azért javarészt nem infantilisek és biztosan nem ilyesmiken fognak gondolkodni.


Én hívtam már mentőket egy skizofrén nőre, aki meztelenül sétálgatott este 10-kor az utcán, és eszembe nem jutott sem infantilizálni a helyzetet, meg nem gondoltam semmi olyat hogy húúú. Biztos vagyok benne, hogy 10-ből 9 ember ugyanígy segített volna és nem ujjal mutogattak volna rá.


Tehát mégegyszer, ezeket te nagyítod fel, neked kell tudatosítanod magadban, hogy valójában te képzed a problémákat.

2023. febr. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egy reszét félreértetted. Én attól félek hogy ténylegesen úgy hallja, és nem hasonlítgatja, hogy olyan hangja volt mintha, hanem biztos benne hogy az volt.

Es meg se tudom maham védeni...

2023. febr. 8. 17:53
 4/4 anonim ***** válasza:
32%
ez a hozzáállás, és az adott helyzettől való szorongás, önbizalomhiányból fakad valószínűleg
2023. febr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!