Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tapasztaltatok ilyen szintű...

Tapasztaltatok ilyen szintű (negatív)változást egy személyiségben, mi lett belőle, hogyan lett jobb?

Figyelt kérdés
Olyan 15 éves koromig kiemelkedő teljesítményt nyújtottam az iskolában és a sportban is. Mindenhonnan azt hallottam, hogy sok tehetség van bennem, főleg matematikában és sportokban, de a fizika és a biológia is nagyon egyszerűen ment, versenyekre is mentem, párat meg is nyertem. Gimibe minden megváltozott, nem tudtam beilleszkedni a közösségbe, folyamat fáradt voltam, elaludtam órákon, gyorsan be is gyűjtöttem az osztály lustája címet, és mivel ez a fáradtság konstans volt, abbahagytam a sportolást is. Nem volt kedvem senkihez és semmihez, 0 energiát fektettem bele az életbe, jött az alkohol, cigi, stb.(cigire függtem rá). Most ennek iszom a levét, gyenge lett az érettségim, egyedül maradtam, nem vagyok szomorú, inkább üres. Próbálok nem a múlton rágodni, de zaklat, mert tudom, hogy voltam én teljesen más, és most már azon pörgök, hogy mivan, ha soha nem leszek az, aki szeretnék lenni. Egy évig jártam pszichológushoz, utána nyíltan beszéltem a gondjaimról, a hozzám közel állóknak, erre otthagytak, mert defektes vagyok.
2023. febr. 11. 23:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy defektes, de mindenképp pszichológus, esetleg klinikai szakpszichológus, vagy pszichiáter segítségét kéne kérned. Ha anyagilag nem tudod kivitelezni, vannak ifjúságsegítő szolgálatok, alapítványok, egy csomó jó és ingyenes lehetőség, neten lehet keresgélni, vagy végső esetben pszichiátriai gondozóban tb alapon ellátnak.


Ez azért kell, hogy segítsen újra megtalálni magad, és elindulni az utadon, visszanyerni az önbizalmad.


Az alapvető probléma viszont biztos nem az, hogy lusta lettél volna. Ha folyton fáradt voltál, vagy most is az vagy, és jelentős teljesítményromlás történt, felmerul valamilyen betegség gyanúja is esetleg, nem ártana a háziorvosoddal egy kört beszélni erről. Persze lehet, hogy lelki okok az egyedüli kivalto okok. Merj segitseget kérni, mert van ebből kiút, és nem vagy defektes, lesz ez sokkal jobb is! :)

2023. febr. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!