Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért olyan nehéz másoktól...

Miért olyan nehéz másoktól tanuljak?

Figyelt kérdés

Munkában, nehezen tanulok új dolgokat, miután megmutatják, hogy mit kell csinálni.

Talán könnyebb pár példával kifejeznem. Ha mondjuk hajtogatni kell, akkor az agyam nem képes néhány kéz mozdulatot felfogni, rajzolásnál nem olyan formát rajzolok, mint amit a tanár mutat vagy tánc órá nehezen tanulok új mozdulatokat. Mi lehet ez?



2023. febr. 12. 01:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert mindenki más.

Nekem például soha nem ment a tánc. Nem is szerettem, és nem is volt tehetségem hozzá. A koszorúcskát is kihagytam. Énekórán meg rendszeres probléma volt, hogy néha nem tudtam megállapítani, hogy két egymás utáni hang közül melyik a magasabb.

Más területen meg jobb vagyok, mint az átlag. Ez van, nem vagyunk egyformák. Nem írtad, hogy ez mikori jelenség, egyszerűen lehet, hogy te azokban nem vagy jó. (Más meg jobb.) Azt sem tudni, hogy érdekelnek-e azok a dolgok. Egyénfüggő, hogy milyen mértékben, de ami nem érdekli az embert, azt nehezebben tanulja.

2023. febr. 12. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Valamikent blokkolva van az a kis resz az agyadban.

Én meg iskolaskent voltam tanulasi nehezseg miatt mindenfele tesztet csinalni.

Lehet nem tudsz ilyenre figyelni, vagy egyszeruen ez nem megy. Mindenki mas. Lehet valaki ebben profi, masban meg tok bena.

Probalj olyan melot keresni ami neked jobban fekszik.

2023. febr. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha ez zavar tényleg máamilyen melót kene keresni, de ha semmi sem meg, akkor pedig a tánc segíthet csak ne add föl. Vagy talán a feldenkrais technika, egyéb mozgásos technikák segíthetnek. Ehhez viszont idő kell. Ne add föl mert pár év rendszeres tánc kellhet hozzá. Gyerekeknél több lehetőség van.
2023. febr. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Az agyad azon része amely a mozgáskoordinációért felel sérült vagy fejletlen. Ez lehet genetikus, lehet betegség eredménye. Viszont azt tudnod kell, hogy ez fejleszthető, az emberi agy csodás szerkezet, képes a funkciók megosztására, így más terület átveszi a helyét. Tanulási fázisban simán lehet hogy lassabb vagy a többi embernél, de idővel megtanulod.

Nem szabad feladni, el kell fogadnod, hogy számodra több idő szükséges a betanuláshoz és több idő kell a gyakorlásra is.

Van egy nagyon jó barátom, nagyon okos matematikából, olyan számokat nyom fejből, hogy mindenki csak ámul-bámul. Viszont nem képes idegen nyelvet tanulni, egyszerűen összekeveri a szavakat egyes nyelveken, nem szándékosan, sőt észre sem veszi. Sokan rávágnák, hogy autista, de nem, egy része az agyának fejlettebb az átlagnál a másik pedig gyengébb, nem vagyunk egyformák.

2023. febr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

Kedves 4-es, én pont fordítva vagyok, mint a barátod. Nekem a nyelvérzékem átlagonfelüli és a matematikával küzdtem mindigis, úgy ahogy a barátod a nyelvekkel, én számokat, műveleteket tévesztek.

2023. febr. 16. 13:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Az általad leírtak alapján valószínűleg valamilyen motorikus koordinációs nehézséggel állsz szemben. Ezek az nehézségek az agy és az izmok közötti kommunikáció zavarából származhatnak, ami megnehezíti a testi tevékenységek végzését és az új mozgások megtanulását.


Ezeket a nehézségeket gyakran diszpraxiának vagy koordinációs diszfunkciónak nevezik, és gyakran társulnak más neurológiai vagy fejlődési rendellenességekkel, például az autizmussal vagy a figyelemhiányos hiperaktivitás zavarral (ADHD).


Fontos azonban megjegyezni, hogy a fent említett tünetek más okokból is adódhatnak, és minden esetben ajánlott szakemberhez fordulni a pontos diagnózis és kezelés érdekében. Ha ezek a tünetek jelentős zavarokat okoznak a mindennapi életben, akkor érdemes konzultálni egy orvossal vagy szakemberrel.

2023. márc. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!