Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan találjak jó pszichológust?

Hogyan találjak jó pszichológust?

Figyelt kérdés

Már nagyon mérges vagyok, mert nem lehet találni felénk egy normális pszichológust.


Az általam felhívott 5/ 4 nem fogad új pácienseket, az az 1 aki igen, (csak online van hely!) a 2. alkalmat betegségre hivatkozva lemondta a férjemnek, és majd keresi...ez volt 2 hete kb. azóta nem jelentkezett. :(

Már úgy vagyok vele, hogy ehhez se kéne többet menni, mert megbízhatatlan, pedig nem volt egyszerű meggyőznöm a férjem, hogy elmenjen végre.

Akinél én voltam pár éve, azzal azért nem voltam megelégedve, mert úgy éreztem, "nem csinál semmit". Tudom nekem kell dolgozni magamon, de azért ha nem is kérdez semmit, nem is mond semmit, az nekem nagyon drága falnak beszélés. Nagyon ritkán elismételte, amit mondtam más szavakkal. Ez normális? Így kell kinéznie egy terápiának, hogy ülünk kínos csendben amíg én el nem kezdek bármiről monológot tartani, ő néz, majd fizetek elköszönök? Nem hiszem, 6 alkalom után nem mentem többet.

Most főleg a férjemnek lenne rá szüksége. De el vagyok keseredve, mert mindenhol tanácsolják, hogy keress fel egy pszichológust, és közben meg úgy érzem, nincs aki segítsen, hiába próbálkozok.


Ha online-t tudtok ajánlani aki jó, azt is megköszönném. Vagy tippet hogyan keressek/találjak vagy egy-két megnyugtató szónak is örülnék.



2023. febr. 19. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem mond semmit, az nem jó. Benne van az eszköztárban a te szavaid visszamondása, hogy jelezze, hogy figyel és megért, illetve te pontosíthatnád, ha félreértett, de ennek a visszajelzésnek is egy kicsit kiélezettnek, lényegre törőnek kell lennie, hogy te észrevedd a kívülálló szemével a saját szavaidban a furcsaságot, ellentmondást.

A facebookon van pszichológuskereső csoport, ott rengeteg pszichológus ajánlkozik, nyilván nem személyesen, ha helyileg távol van, de legalább online. A pszichologuskereso.hu oldalon is százával vannak. Jól tetted, hogy 6 alkalom után nem pocsékoltad az idődet és pénzedet rosszra, bár többen tennék ezt, de léteznek jó pszichológusok is, csak meg kell találni, esetleg sokadjára.

2023. febr. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
Megnyugtatás: pszichológus nélkül is meg lehet oldani a lelki problémákat, legfeljebb egy kicsit hosszabb és kanyargósabb az út. Vannak kiváló könyvek, pl. Eric Berne: Emberi játszmák
2023. febr. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Van olyan lelki probléma, amit nem lehet megoldani egyedül, mert az illető nem ért hozzá. Ez egy szakma, amit egyetemen 5 évig tanul a képviselője, nem szögbeverés.
2023. febr. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Sajnos a covid nagyon sok ember mentális állapotát rontotta le, ezért alig van szabad terapeuta. Én is egy évet vártam az egyikre. Nekem már több terapeutám volt, kicsit mindegyik segített, de mégis kell járnom még ötven évesen is.

Kiegészítőnek, kisebb problémákra esetleg könyvek is elegendőek. MI problémátok? Ez párterápia?

2023. febr. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
#3: Te Afrikában egy napot se élnél túl, mert neked mindenhez szakember meg infrastruktúra kellene, egy kalapácsot vagy egy fakanalat sem mernél megfogni szakma nélkül. És mégis Európa népessége inkább stagnál, Afrikában pedig vígan szaporodnak az emberek, ahol még az ivóvíz is hiánycikk.
2023. febr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!

A fb csoportot és a weboldalt megnézem.

Az említett könyvet olvastam, sőt másokat is a témában.

Nem párkapcsolati jellegű a problémánk.

2023. febr. 19. 11:19
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológuskereső weboldal :)
2023. febr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a leirasban az utotte meg a szemem, hogy egeszsegugyi problemara hivatkozva mondta le az idopontot, es 2 hete nem jelentkezett azota.

Pont a covid elejen volt hasonlo szitu nalunk is. Turelmet kert, igerte, hogy majd jelentkezik. Ket-harom het utan jelentkezett, azzal, hogy most vissza kell egy kicsit vennie a munkaban, es atalakitotta az idopont-rendszeret, regeneralodnia kellett. Amikor talalkoztunk, akkor mondta, hogy korhazban volt, mutetje volt.

Tehat ha jo volt az, akihez eddig jart a parod, megkeresnem, hogy rendben van-e, es hogy latja, mikor tud majd ujra klienst fogadni. Egyaltalan nem biztos, hogy ilyen hazugsaggal koptat le. Eleg szanalmas lenne egy ilyen lepes egy pszichologus reszerol.

2023. febr. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
Ja, hát ők is emberek, némelyikük túl is van terhelve...
2023. febr. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!