Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan találjam meg a számomra...

Hogyan találjam meg a számomra megfelelő pszichológust?

Figyelt kérdés

2021. nov. 8. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:
mi a kínod? szerintem az szerint
2021. nov. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

- A karrierem beragadt karrier tanácsok is kellenének.


- Nem tudtam elköltözni a szülői házból, és érzelmileg elszakadni otthonról, sose éltem önállóan.


- Tele vagyok önbizalom problémákkal.


- Sose sikerült egy lányt se elhívnom randizni. Tehát a szerelmi életemet is helyre kellene rakni.


- Nincs jó probléma megoldó stratégiám


- Tele vagyok szorongással.


- Problémáim vannak a felnőtt élettel, és a felelősség vállalással.


- Néha indulat kezelési problémáim is vannak.


28/F

2021. nov. 8. 22:57
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Végig böngészed a bemutatkozásokat, és bejelentkezel ahhoz, aki szimpatikus. Ennyi a titka.

[link]

Klinikai szakpszichológust vagy pszichoterapeutát keress.

2021. nov. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Elnézést az offért, de nem akarok külön kérdést kiírni. Minden pszichológus fizetős? Akinek nincs félretehető pénze, az nyugodtan megdögölhet?
2021. nov. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Természetesen nem fizetős minden pszichológus, viszont arra készülni kell, hogy a legtöbb helyen - egy-két kivétellel - hosszú a várólista és limitált az alkalmak száma. A TB-s ellátást úgy lehet igénybe venni, hogy a területileg illetékes pszichiátriai gondozóba kérsz időpontot (ez nem beutaló köteles), ahol beszélsz egy pszichiáterrel, aki ha úgy látja szükségét beutal pszichológushoz. A legtöbb helyen nincs lehetőség közvetlenül pszichológushoz bejelentkezni, a pszichiáternek kell tovább küldenie.
2021. nov. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3 -as a pszichológuskereső jó de azért nem minden felsorolt témára kell itt klinikus vagy terapeuta. A szorongásra nem árt (és esélyes, hogy az a gyökere mindennek) de nem látom az indikációt hogy csakis klinikus fogadhatná szóval kérdező először egy szimpatikus szakembert válassz és ha eljuttok odáig akkor majd ő továbbküld ha szükség van rá.


4-es a pszichológus fizetős mert emberszeretetből nem lehet zsömlét venni és rezsit fizetni de vannak tb támogatott helyek illetve önkéntes lehetőségek is ingyen (pszihu, énprojekt)

2021. nov. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6# A szorongásos zavarokra klinikus kell és valószínűleg a kérdezőnek szinte az összes problémája ebből fakad. Másik magán pszichológus nem fogja továbbküldeni, akkor sem ha szükség lenne rá, mivel nem akarja elveszíteni egy fizetős kliensét... Szorongás miatt biztosan nem. Ne tudd meg mennyi ilyet láttam. Sajnos nem szabályozzák megfelelően ezt a hivatást. Találkoztam már pár "sima MSc-t" végzett pszichológusokkal akik depressziós és öngyilkossági kísérletet elkövető betegekkel foglalkoztak... Holott, ez tilos, mert szigorúan klinikai kompetencia, ahogy az összes többi mentális zavar. (3#)
2021. nov. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!