Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka, annak hogy...

Mi lehet az oka, annak hogy nem talalom meg a szorongasom okat? mind szexuális mind társasági szinten, tehát tudom azt hogy pl be kell mennem valahova és hogy az emberek néznek, lehet hogy bénának tűnök , de ez mögé már nem látok.

Figyelt kérdés
Ezek valami traumák lehetnek? nem történt velem semmi 1-2év iskolai cseszegetesen kívül, mègsem tudom fejben rendberakni a dolgokat hogy ne szorongjak. Ezen kívül mindig jár az agyam, máshol jár szex közben is.
2023. febr. 19. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:
47%
Olyasmi szokott lenni, amit észre sem vettél, csak beléd ivódott. Valaki(k) folyamatosan kifelé terelgették a figyelmedet, legyen neked fontos, hogy mások mit szólnak hozzád. Nem a saját érzéseid a fontosak, hanem a közönség véleménye.
2023. febr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Engem nagyon keményen bántottak lelkileg a sulid éveim alatt.

31 éves leszek, de mindig szorongás fog el, ha 4 - 5 fős fiatalokból álló társaság mellett kell elmennem.

Ettől függetlenül elég sokszor járok bulizni. Ott az alkohol a gyógymód a szorongásomra.

Mikor iszom, eltűnnek a gátlásaim és laza vagyok.

Ez a baj, hogy csak alkohol hatására... Amúgy, meg félek társaságba menni, mert tartok tőle, hogy ki fog belém kötni...

Egyébként, 13 éve kondizom is, ami némileg javított valamit az önbizalmamon. Ám, a sebzett személyiségemen nem változtatott ez sem...

2023. febr. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Most hogy jobban belegondolok, apám szokásai elég jól belém ivódtak, meg volt egy tanárom akitől mindig megijedtem régen mikor ordítozott stb.. A kerdes hogy ezeket a berogzodeseket hogy lehetne megvaltoztatni
2023. febr. 19. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!