Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet szedni ilyen esetben...

Lehet szedni ilyen esetben szorongásoldót?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz élethelyzetben vagyok és úgy érzem maga alá gyűr lelkileg. Egyszerűen már nem bírom. Aludni, enni sem bírok. A puszta létezés is kihívás, feladataimat nem tudom ellátni. Alapból is szorongó tipus vagyok, de most ko vagyok. Lehet ilyen esetben átmenetileg valami szorongásoldó, hangulatjavítót szedni.

2023. jan. 14. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Lehet hát. Rövid távra háziorvos is felír nyugtatót, antidepresszánst, ha meg hosszabb távra kell, akkor elküld pszichiáterhez. Azt érdemes tudni, hogy ezek a gyógyszerek nem oldanak meg semmiféle problémát, hanem csak kémiai módon megnyugtatnak. Rövid távon segíthetnek, de könnyen rájuk lehet szokni, lejönni pedig nehéz.
2023. jan. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem kb fél évre kellene, hogy ne őrüljek meg kb.
2023. jan. 14. 17:49
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem érdemes lenne pszichiáterhez fordulni, amellett hogy ő gyógyszerit is tud felírni neked szükség esetén, tud foglalkozni a kiváltó okkal is. Kitartást kívánok, én is hasonló cipőben vagyok.
2023. jan. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nálad mi a probléma? Nálam családi krízis de nagyon durván + jött még rá pàr nehézség, ami külön külön is embertpróbáló. Ezért úgy érzem egyszerűen nem bírom valami segítség nélkül a helyzetet átvészelni.
2023. jan. 14. 18:10
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Mindenképp beszélj klinikai pszhihológussal.Ő el irányít phszihiháterhez.Átlagba 1 évig kell szedni a gyógyszert.Nekem ígyvan.Kezdetben lehet felír gyógyszert amitől tudsz aludni és étvágynövelő.De beszélj vele.Nekem van altató,eléghamar kidőlök tőle.Klinikákon ingyenesen megúszod.Ha van pénzed magán
2023. jan. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Ja meg a beszélgetés.Maga s gyógyszer sosem oldja meg.Biztos,hogy fog kelleni járnod majd terápiárs is mellette.Csak úgy lehet
2023. jan. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16%
Konkrét dolgot sajnos nem igazán tudok mondani. Eleve van egy erős fóbiám a hányástól és maga ez a gyomor fájdalom rátesz, generalizálom magamban. Viszont ami úgymond kiválthatta az utóbbi időben hogy infulenzás voltam, étvágytalan emiatt és fájt is a hasam tőle, majd erre erősen rástresszeltem és kiújult nálam megint ez a probléma. Már több mint egy hete meggyógyultam az infulenzából de a szorongásom fentmaradt és egyeltalán nem tudom kezelni.
2023. jan. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Területileg illetékes pszichiátriai gondozóba menj el.
2023. jan. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Miért pontoztál le mindenkit? Elmondtuk,hogy házi orvos csak úgy nem fog szépszóra kiírni csak úgy antidepresszánst.Elkell menned állapot felmérlésre és ott az orvos mérlegeli,hogy milyen erősségű és fajtájú kell neked.Anélkül esélytelen
2023. jan. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem pontoztam le senkit.
2023. jan. 19. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!