Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depressziós embereknél ez...

A depressziós embereknél ez hogy működik?

Figyelt kérdés
Szeretne tàrsasàgot,de van amikor elhàrítja vagy nincs kedve elmenni.Màsrészt viszont arról panaszkodik,hogy őt nem hívjàk sehova.Alig törődik vele valaki.Ha egy valaki törődik vele az nem elég neki.Van egy ilyen baràtnőm.Ha úgy tetszik neki nem szentel időt a màsikra amikor neki épp azon a héten van programja nem igyekszik magàtól hogy a màsikra is szakitson kis időt pedig megtehetné.Azt mondta üres a szeretet tartàlya,nem tölti senki.Kérdeztem épp senki és ő mit szeretne? Azt mondta csalàdot.Tehàt köti a szeretet egy elképzelt örömforràshoz ahelyett hogy próbàlnà abból kihozni a legtöbbet ami most adott.Tudom ez betegség és nem ilyen egyszerű.De felvetődik a kérdés ilyenkor mi fontosak vagyunk- e neki? Vagy csak azért van velünk mert nincs màs,érdekesebb.Vagy annyira bizonytalan az ilyen ember hogy keresi,kutatja önmagàt ezért felhasznàl màsokat is.Szàmomra érthetetlen ez a szàll egyik emberről,dologról a màsikra.Akkor az az egy aki mindig ott àll mellette vagy ott àllna ha hagynà nem szàmít?Nem olyan értékes hogy màs(ok)kellenek?
2023. febr. 20. 07:23
 1/5 anonim ***** válasza:
24%

Aki nem találta még meg önmagát és nem is szereti magát, az másokat sem tud. Így működik.

És nagyon úgy látom az írásból, hogy kezeletlen a barátod. Nem jár terápiára. Javíts ki, ha nem. Nem problémafókuszú, csak panaszkodik, mástól várja, hogy cipelje a hátán, megértse, családot szeretne, de ő maga nem tesz érte semmit. Amíg ezt nem ismeri fel, semmit nem lehet tenni.

2023. febr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jar feleve de nem segit neki.

Jol latod nem torekszik a problema megoldasara azt szeretne ha csak ugy megoldodna minden es tortenne vele valami szep.Nem szeret szembenezni dolgokkal hogy azt hallja mi az amit nem jol csinal azt mondja bantja o magat eleget a gondolataival nem hianyzik neki hogy ezeket hallja.

2023. febr. 20. 08:56
 3/5 anonim ***** válasza:
32%

Biztos, hogy jár?

Terapeuta sose szembesít senkit semmivel, nem mondja hogy mit nem csinál jól. A saját belsőjével dolgozik a páciens. Ha viszont te mondod neki, akkor te sem tudsz megfelelően kommunikálni, nem érted a problemáját. Vagyis nem is kell érteni, hanem elfogadni, empatikusan jelen lenni kellene. Ne adni tanácsot, nem érvényteleníteni, őt hibáztatni, felszólítani. Ahogy az szokás a magyar kommunikációban.

2023. febr. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jar biztosan,nem ad neki celiranyis tanacsot és de nem is halad vele elore.O azokat a dolgokat olvassa,hallja.En sem mondom neki meghallgatom,kerdeseket teszek fel neki es hagyom beszelni.
2023. febr. 20. 10:28
 5/5 anonim ***** válasza:

én a hatodik terápiámba járok, jó buli. de még élek legalább. kitartást neki. ha szereted maradj mellette. szuper, hogy érte feltetted ezt a kérdést.


az ember sokszor öntudatlanul azért utasít vissza kortársakat, mert legbelül azt érzi, hogy hiába szeret ez itt engem, ha a szüleim annak idején nem szerettek, vagy vertek, vagy elhagytak. de ez nem tudatos szinten zajlik


szóval ,valahogy fel kell tudni dolgozni azt a valszeg régi dolgot, ami miatt ő rosszul van. Nekem is egész kiskoromban értek olyan dolgok, ami miatt szerethetetlennek tanultam meg magam.


ha ez a terápia nem használ, folytassa egy másikkal, hátha sikerül hozzá passzolót találnia, sokféle módszer és orvos van...


50f

2023. febr. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!