Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meddig számít normálisnak, ha...

Meddig számít normálisnak, ha egy gyerek nem mer egyedül aludni, mert fél a szellemektől, szörnyektől?

Figyelt kérdés

Emlékszem, hogy sokáig féltem egyedül aludni, mert viszonylag későn 11 évesen lett gyerekszobám, viszont teljesen kinőttem, egyáltalán nem félek az effajta dolgoktól.

Még a legdurvább horror filmek után sem érzek félelmet, mert tudom, hogy az csak egy film, amit színészek játszottak el. Nem is értem, mikor valaki azt mondja, hogy egy-egy ilyen film után nem tud napokig aludni, mert fél, hogy hozzá is eljönnek ezek a lények.



2023. febr. 24. 14:47
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az egyedül alvás félelme általában normális és átmeneti jelenség a gyerekek életében. Sok gyerek tapasztal ilyen félelmet, és általában növekszik, ahogy az életkor növekszik. Azonban, ha a félelem és az alvászavar tartósan fennáll és zavarja a gyermek mindennapi életét, akkor érdemes lehet szakemberhez fordulni.


Az, hogy egy felnőtt ember nem fél a szellemektől vagy szörnyektől, természetes, hiszen a felnőtt értelem és tudatosság segíthet abban, hogy megkülönböztesse a valóságot a képzelettől és az álomtól. A horrorfilmek utáni félelem általában csak átmeneti és nem jelenti feltétlenül, hogy a személy hosszú távon félne a fiktív lényektől vagy helyzetektől.

2023. febr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!