Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kicsit félek ettől, mit tegyek?

Kicsit félek ettől, mit tegyek?

Figyelt kérdés
5 éve lakom a jelenlegi albérletben, ahová úgy kerültem mint támogatott lakhatás. Holnap kell menni a közjegyzőhöz szerződést kötni amit egy pszichiátriai alapitvány intéz, de nagyon félek hogy rossz döntést hozol, pszichiátriai betegségem van és nem akarok rosszul járni. Mert jelenleg csak úgy tud kitenni ha pert indít, de addig meg keresek más lehetőséget, de ha aláirom és fizetem a megemelt összeget, mi a garancia arra hogy egy hét után kitalálnak valamit. Már pedig ők nem fognak pereskedni, mert akkor kiderül a sok disznóság amit csináltak. Nagyon félek
2023. febr. 27. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
És mi a konkrét oka, mit mondtak neked, hogy miért van most szükség erre az új szerződésre? Miért nem jó nekik az eddigi?
2023. febr. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mert azt mondták, a gazdasági helyzetre való tekintettel. Arra hivatkoztak a tulaj döntése. Viszont ő meg azt mondta nem akarta alá írni, de nyomást gyakoroltak rá
2023. febr. 27. 22:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért kell, mert egy ilyen szerződés lehetővé teszi, hogyha abban leírt feltételek nem teljesülnek, akkor nem kell pereskedni hónapokig, évekig, hanem már per nélkül is kitehetnek, végrehajtás alá vonhatják szinte azonnal. Teljesen megszokott dolog, enélkül idegennek sosem adnék ki én sem lakást. Ez viszont nem jelenti azt, hogy akármilyen ürüggyel kitehetnek, ezeket pontosan le kell írni, plusz azt is, hogy milyen ingóságok vannak a lakásban. Ha rendesen fizeted, akkor nem lesz baj.
2023. febr. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as, én pontosan tudom miért kell, én azt kérdeztem, hogy a kérdezonek mit mondtak indokul. (kíváncsisagbol).


Mellesleg igaza van a 3-asnak,ha rendesen fizeted, semmi hátrányod nincs belőle.


Azt pedig tisztessegtelennek tartom, ha valaki végig akar egy lakásban maradni úgy, hogy közben tudja, nem teheto ki, mert egy per évekig tart.



Az, hogy a tulaj közben hatalmas károkat szenved el, az nem érdekes.

2023. febr. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!