Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan aki hozzám...

Van itt olyan aki hozzám hasonlóan antidepresszánst szed és hetente terápiára jár, hogy feldolgozza a múltat?

Figyelt kérdés

Most mirzatent szedek és átmenetileg frontint. Volt egy pocsék gyerekkorom. Aztán kiszakadtam belőle és 10 évig boldog emberként éltem. Most egy esemény előhohta az emlékeket és öngyilkossági kísérletig fajuló mély depresszióba estem.


A gyógyszerek hatására már nem akarok meghalni, de időnként szükségem van rá, hogy emlékezzek a múltra és sírjak miatta. Ez másokkal is így van?


2023. márc. 3. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia !

Szedtem Antidepreszánst de magamtól fokozatosan abbahagytam.Ha úgy alakul,egy filmen is tudok sírni.Bármi is ért az életben rossz,ahoz idő kell,hogy feldolgozd.Ezt embere válogatja,hogy kinek mennyi idő kell a feldolgozáshoz.Ha úgy érzed,hogy neked antidepreszánst kell szednem,és terápiára járnod,és ez használ,akkor folytasd.A leg végén úgyis te fogod érezni,hogy már tovább tudsz lépni a múltadon.Te fogod azt mondani ön magadnak,hogy feldolgozták.

2023. márc. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy akkor dolgoztam fel, ha eszembejut és nem sírok meg nem visel meg. Elfogadom, hogy az történt és továbblépek. Nekem még nagyon rosz az emlékezés és bár nem akarok öngyilkos lenni, annak a gondolata is a fejemben van. Azthiszem csak a gyógyszerek miatt nem teszem meg és a reménytől, hogy a terápia segít. Sose voltam terápián korábban, nem tudom, hogy hogy megy, de remélem, hogy segít.
2023. márc. 3. 17:02
 3/5 anonim ***** válasza:

1-es válaszoló vagyok.

Nézd, megpróbálom nagyon röviden leírni a saját eseteket.Nekem is volt rossz gyermekkorom.Volt egy anyám aki,hol jó volt velem,hol rossz.Volt,hogy úgy tett mint aki szeret,és megért.Én ápolásidíjon voltam vele itthon.Szedtem gyógyszereket,alkohol problémám is volt.De itthon voltam vele,mint egy védelmező.Büszke voltam magamra,hogy ha segítség kell én itt vagyok.Igen ám,de az évek teltek,anyám öregedett,rossz indalatú is lett.Én arra ébredtem fel,hogy haldoklik,apám ott volt anyám mellett hamarabb mint én.Itt egy kicsit rövídebben írnám le az eseményeket.Mentő kijött,anyu élt még pár percig,aztán elhallgatott.Próbálták visszahozni nem sikerült.Én évekig csak agyaltam.Gyógyszerektől letompitott agyal.Aztán abba hagytam fokozatosan az antidepreszán szedését a frontint a mai napig szedem ugyanis pánikbeteg vagyok,és van egy kis agóra fóbiám is.El telt nyolc év,most már újra vissza szeretnék szocializálódni.Lépésről lépésre.Jelenleg te jobb helyzetben vagy mint én,mert el tudsz menni terápiára.Nekem a szomszéd faluba át menni is problémás.Pedig régebben vonattal fel mentem Pestre dolgozni,és a lakhelyemhez Pest több mint 200-km.De beláttam,hogy anyámat nem tudom visszahozni a sírból.Nem tudom meg változtatni a múltat.Gyakran felhívtam a 116 123 lelkisegély szolgálatot is.Végül sok beszélgetés után elfogadtam azt amin nem tudok változtatni.

2023. márc. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy sikerűlt. Én a történtek miatt alig beszéltem és ha mégis akkor csak dadogva. Valószínűleg a történtek fokozták a dadogásom. Most terápián úgy mesélek, hogy időnként megállok, hogy levegőt kapjak anyira próbálom kimondani a szavakat. De bízok benne, hogy ha eljutok oda, hogy feldolgozom, a beszédem is javulni fog.
2023. márc. 3. 18:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Így legyen kérdező.Ámen !
2023. márc. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!