Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális szorongáson segít...

Szociális szorongáson segít az antidepresszáns?

Figyelt kérdés

Mindig rámjön a szorongás, idegesség ha beszélni kell valakivel, telefonálni kell vagy csak kimenni a házból. Önbizalmam nincs. Rosszabbnak érzem magam másoknál. Már reményt se érzek, hogy meg tudok változni, lehetek e valaha magabiztos, normális ember.

Elkezdtem gyógyszert szedni depresszióra, van akinek segített szorongásban is?



2023. márc. 2. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Meg tudsz változni, ha nagyon odateszed magad.

Mennyi idős vagy és mióta van gondod ezzel?

2023. márc. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok és kb. 10 éves korom óta. Sajnos már nagyon régóta ezért is nincs már sok reményem. Sőt ahogy öregszek egyre rosszabb régen pl. nem volt gondom a tömegközlekedéssel vagy, hogy be kell menni valahova most már ez is nehéz, rosszabbak lettek a fizikai tünetek.
2023. márc. 2. 12:04
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Tessék elmenni pszihiáterhez. Kapsz gyógyszert a szociális fóbiádra.
2023. márc. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pontosan ezzel küzdök énis már nyolc éve, de én igyekszem minél többet emberek közelébe lenni, és minél többet menni másokhoz. És úgy érzem sokkal jobban vagyok, és sokkal gyengébbek a tüneteim
2023. márc. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is kb 10 éves korom óta szenvedek szociális szorongástól és ez miatt enyhébb depressziótól. Nagyon sokáig nem mentem el pszichiáterhez, mert nem gondoltam, hogy segítene, reménytelennek láttam a helyzetet. Nagyon sok pszichoszomatikus tünetem is volt egyébként. Otthagytam miatta egy egyetemi képzést.

Aztán mikor összeszedtem magam és elkezdtem egy másik szakot, nagyon sok problémába ütköztem a nyilvános szerepléssel. Sok prezentáció és szóbeli vizsga. Tudtam, hogy ha nem kezdek magammal valamit, nem fogom tudni elvégezni ezt a képzést sem. Elmentem pszichiáterhez, kaptam antidepresszánst. Nagyon sokat segített. Most ügyfélszolgálaton dolgozok emberekkel, a munkám nagy része pedig telefonálás. Furcsa belegondolni, hogy anno szó szerint remegtem, mikor fel kellett hívnom az orvost.

Nem mondom, hogy mágikus módon teljesen elmúlt a szorongásom, de a gyógyszer segített, hogy megküzdjek a nehézségekkel és azóta fényévekkel jobban érzem magam.

2023. márc. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 10 éves korom körül kezdődött. Köszönni sem mertem a szomszédnak, telefonálni sem, rettegtem bemenni a belvárosi középsulimba, féltem buszozni, elég erős volt, pánikbetegséggel társulva. 20 évesen kaptam antidepit és nyugtatót, többfélét próbáltunk, nem javultam. Letenni őket is egy küzdelem volt. Hosszas keresgélés után megtaláltam a megfelelő pszichológust, aki segített ezt leküzdeni gyógyszer nélkül. Annyi, hogy frontint nagyon ritkán beveszek alváshoz, úgy havonta 3-4 szemet.

Utána fősulin 200 hallgató elé is kiálltam nyilvánosan előadni,

pár éve értékesítéssel foglalkozom, néha persze izgulok, de normális mértékben.

2023. márc. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os: Hogyan tudott segíteni a pszichológus?
2023. márc. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5#

Szeded még az antidepit?


5-6#

előtte volt, hogy visszautasítottak egy munkát szorongásotok miatt?

2023. márc. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!