Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem érzem magam jól lelkileg,...

Nem érzem magam jól lelkileg, illetve mentálisan. Milyen segítségre van szükségem?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta mindenféle mentális problémákkal küzdök, sajnos az itthoni légkör és az iskolai bántalmazások okozták ezt. Mondták anno sokan hogy kéne menjek ezzel valahova, de sose mertem megindulni, viszont az utóbbi időben egyre inkább úgy érzem, hogy most még talán időben neki tudnék állni magamat rendberakni lelkileg. Szinte minden nap be vagyok fordulva, azt a néhány embert aki beszélget velem ellököm magamtól, és egyre gyakrabban tör rám a pánik és a sírás. Épp most reggel volt, hogy reggeli készítés közben elkapott. Nincs itthon senki, bőgve üvöltöttem, 27 éves férfi létemre. Ez nagyon gáz.

Édesanyámmal élünk közös háztartásban, és valószínűleg neki is szüksége lenne ilyesmire mert rajta is látom hogy lelkileg nincs a toppon, de a problémáimról nem merek már előtte beszélgetni, mert olyankor csak rosszabb lesz neki is, nem tudja kezelni ezeket a helyzeteket.

Mondogatom ilyenkor hogy meg akarok halni, de az nem megoldás semmire. Vannak terveim, álmaim, tovább tanulásilag is, de ezek a mentális bajok mindenben akadályoznak. Angolul is meg akarok tanulni beszélni, de olyankor is az jár a fejemben, hogy ha angolul beszélek, akkor is egy depressziós rakásszar maradok, és ilyenkor elmúlik a motivációm. Vannak kisebb-nagyobb sikereim az életben, de hiába gondolok bele előtte, hogy ha mondjuk ez és ez sikerül (és azóta sikerült is) akkor ez lesz a nagy áttörés, és majd kibillent ezekből, de csak ideig-óráig tudok ezeknek örülni, és utána minden megy tovább, ahogy eddig. El szeretnék menni valakihez, aki rendbe tud rakni, viszont az a baj hogy nem nagyon van pénzem fizetős orvosra, pedig valószínűleg ez nagyon hosszú lesz, és nagyon sokba kerülne, hogy én rendbe kerüljek lelkileg.

Mit tudtok tanácsolni?


2023. márc. 4. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Lehet ingyenes pszichológiai segítséget is igénybe venni.
2023. márc. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Annak mi a menete? Háziorvosnál kell érdeklődni?
2023. márc. 4. 12:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, háziorvosnál.
2023. márc. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hétfőn ott kezdek.
2023. márc. 4. 12:30
 5/10 anonim válasza:
Én is a pszichológust tanácsolom. Mindenképp menj el, akár az ingyeneshez, akár magánban és mondd el,hogy mi bánt. Sokszor már az is rengeteget számít,ha eltudod mondani egy laikusnak, hogy mi nyomja a szíved. Ha úgy érzed ,hogy beszélgetnel,írj nyugodtan!!!
2023. márc. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
Egy jobban fizető munkahelyet kellene keresni, esetleg jobban fizető szakmát tanulni, és külön költözni. 27 éves korban nem az anya kell, hogy legyen az élet-társ.
2023. márc. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6) Pontosan ezt szeretném elérni, de sajnos nem megy ilyen lelkiállapotban ez olyan könnyen. Mint írtam, hiába szeretnék rajta változtatni, ha mentálisan nem vagyok képes rá. Az meg hogy ennyi idősen itthon lakok, legyen az én bajom. Mások is otthon laknak, nincs két egyforma sors, mindennek eljön az ideje előbb utóbb.
2023. márc. 4. 12:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy a te bajod, csak éppen további bajok okozója. Meg kell lépni, fel kell nőni, és egyszercsak pozitívan megváltozik az életed.
2023. márc. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a pszichológus mellett még azt is tudnám tanácsolni feltéve ha szereted és érdekel akkor kezdj el pszichológiat tanulni ,nagyon nagyon gyógyító tud lenni,és a pszichológussal is könnyebben együtt tudtok így dolgozni ,hiszen tudod mit szükséges neki kifejtened elmondanid
2023. márc. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sport. Azon belül is a férfias sportok. Body building csodákat tehet az önbizalommal! 😉
2023. máj. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!