Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Segítségre lenne szükségem....

Segítségre lenne szükségem. Túl instabil vagyok lelkileg. (? ) (többi lent)

Figyelt kérdés

Arról lenne szó,hogy már a legkisebb inzultustól is megtörök és hosszú napokig,akár hetekig képtelen vagyok magam túl tenni rajta. Ez a legtöbb esetben akkor következik be,amikor az utcán(eddig 3 alkalommal történt)akár annyi megjegyzést tesznek rám,hogy:"és még én vagyok fehér!"-ezt egy roma mondta(!). Tény,hogy fehér vagyok,de ehhez semmi köze nincs. Ezen is rágódtam jó darabig...

Most a napokban szintén történt valami:boldog voltam,a strandról vittem haza a húgomat és a barátnőjét,amikor épp a kapunkhoz értünk,velünk szembe jött 3 'gyerek',az egyetlen lány,aki ott volt(feltehetően testvérek voltak),aki kutyát sétáltatott,azt mondta magában halkan,hogy meg ne merd fogni-a kutyát-,mert...-ezt nem tudom pontosan idézni,mert nagy valószínűséggel elértettem,de nem kedves dolgot mondott,az biztos! A lényeg,hogy durva volt,minden ok nélkül,amit abszolút nem értek. A kutyát persze megsimítottam,amire ő agresszívan reagált és feltűnően elrántotta. Csak utána tudatosult bennem,hogy miket mondott. Azóta nincs önbizalmam egy sima platformmal emelt szandálhoz sem! Sőt letargikus vagyok. Fagyizni akartam elmenni esti programként,de nincs leki erőm kimenni at utcára,mert félek,hogy inzultus ér és még rosszabb állapotba kerülök. Ez mitől lehet? Tényleg ennyire érzékeny vagyok? Mégis mivel lehetne segíteni rajtam?


2014. júl. 20. 19:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Elnézést:17 éves lány vagyok.
2014. júl. 20. 19:09
 2/8 anonim válasza:
Vegyél erőt magadon és lény kemény! Azt hiszed hogy az emberek szívében jóság és szeretet van? hát ezt benézted, az emberek szívében csupa harag és irigység van, örömet lelik abban ha másba belerugnak. Minden ember szívében ott van a gyűlölet és a harag.
2014. júl. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem ártana pszichológus.

Olvass könyveket. Fromm, Buscaglia, Lauster, Yalom, Frankl pszichológusoktól / terapeutáktól.

2014. júl. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Legalább ronda is vagy?
2014. júl. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Pszichológus? Remélem nem tartok ott,de ha idővel mégsem változna semmi,megfogadom a tanácsod.


Nem vagyok ronda,és nem volt épp kedves a kérdésed,sem együttérző..

2014. júl. 21. 17:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem bántani akarlak. Ez csak egy olyan megjegyzés volt, amit elolvasol, majd el is felejtesz. Amik negatív hatással vannak rád, azokon át kell siklani.


Egyébként nincs veled semmi gond. Az önbizalmadat kellene kicsit rendbe tenni:)

2014. júl. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azt sem tudom,hogy kezdjek bele... Van módszer az önbizalom erősítésére? Félek,hogy örökre ilyen maradok..
2014. júl. 21. 19:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Van. Személyiségfejlesztő könyvek, valamint gyakorlás.
2014. júl. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!