Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges hogy ADHD?

Lehetséges hogy ADHD?

Figyelt kérdés
Már kiskoromban is megfigyelhető volt az, hogy sosem bírtam megállni egyhelyben, mindig mozognom kellett és gyakran azonnal akartam mindent, nem bírtam várni.Apum is megemlítette akkor, hogy biztos hiperaktív gyerek vagyok.Viszont most felnőttkoromra egyszerűen céltalanul élek, gyerekként sem tudtam, hogy mi szeretnék lenni ha majd felnövök.Rájöttem arra, hogy bennem valami más mint a többi emberben, de nem értem, hogy mi az és hogyan kéne változtatnom rajta.Amit ezenkívül megfigyeltem magamon, hogy most is folyamatosan járkálok, ha pl. az orvosnál várni kell, akkor fel-le sétálgatok a váróteremben, már menni akarok.A gondolataim folyamatosan pörögnek, nincs olyan pillanat, amikor ne gondolnék valamire, nem lehet kikapcsolni és sosem szoktam unatkozni, mindig csinálok valamit, szinte annyi mindent hogy egyiket sem győzöm befejezni.Viszont vannak dolgok melyeket képes vagyok hónapokig halogatni.Ha TV-t nézek, gépezek vagy olvasok akkor zavarnak a külső hangok, füllhallgatóban tudom ezeket csak csinálni, hogy ne halljak mást és tudjak rá figyelni.

2023. márc. 8. 01:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálam 28 évesen diagnosztizálták. 2 helyen van tb támogatásra az országban ahol ezzel foglalkoznak. Ha fontosnak érzed akkor vizsgáltasd ki.

Nálam nem változtatott semmin, a Ritalin csak nagy dózisban hatott, a többi gyógyszer meg hatástalan volt. Nem is szedem hónapok óta. 28 èv alatt azért már elfogadtam, hogy ilyen vagyok.

2023. márc. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ADHD /=/ hiperaktivitás


Persze lehet, hogy az vagy, igazából lényegtelen. Ha észrevettél magadban olyan hibákat, mint a halogatás vagy türelmetlenség, akkor azt tanácsolom, foglalkozz ezekkel, nézz utánuk, fejleszd a türelmed stb. Pontos diagnózist úgyis csak szakember adhat, és ő se nagyon tudna mást mondani, legfeljebb felír gyógyszereket, amiket súlyos esetekben szokás szedni.

2023. márc. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ADHD mellé szerintem van egy enyhe spektrumzavar is. Vizsgáltasd ki.
2023. márc. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!