Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek az ADHD tünetei?

Ezek az ADHD tünetei?

Figyelt kérdés

-minél hamarabb kész szeretnék lenni mindennel

-Sokszor nem emlékszek egy adott dologra

-A figyelmem NAGYON könnyen elterelődik

-mindig kattog az agyam valamin

-Rengeteget beszélek,közbeszólok



2023. febr. 3. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Meg szeretném kérdezni először is hány éves vagy?
2023. febr. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ADHD, de érdemes lenne a többi ADHD-s tünetnek is utána járni. Azt is ajánlom, hogy menj el szakamberhez, viszont rohadt sokat kell várni mire sorra jutsz (nekem 1 évet mondtak).
2023. febr. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
14
2023. febr. 3. 18:37
 4/5 anonim ***** válasza:
10%
Átlagos tini.
2023. febr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyebeket is írj, ennyi alapján a világon bármi lehet. Milyen voltál kisebb gyerekkorodban, mit érzel, ha sokáig egy helyben kell maradnod, hobbijaid rendszeresek-e, befejezed-e amit elkezdesz, tanulmányok, stb.


Én pl 12-16 éves korom között vagy 20 különböző magánórára jártam, mert mindig valami más érdekelt épp, mindennek megtanultam az alapjait, de aztán mindig bejelentettem, hogy többet nem akarok menni, mert már mégsem érdekel.


A házi feladatokat vagy aznap óra előtt másoltam le gyorsan valakiről, vagy még amikor feladták, óra után gyorsan megírtam, amíg aktuális volt, vagy nem volt kész.


Egy darab kötelező olvasmányt sem olvastam el életem során, mert három mondat után bealudtam rajtuk, pedig az olvasás volt az egyik hobbim, de ami nem érdekel, azt fizikailag képtelen vagyok megcsinálni, akkor is, ha az életem múlik rajta. Volt, hogy a kötelezőre feladott munkafüzetet úgy töltöttem ki, hogy anyám diktálta nekem, mit írjak... :DDD De dolgozatra is kaptam ötöst úgy, hogy el sem olvastam a könyvet, csak kb tudtam a sztorit és valami esszét kellett írni róla, mert 3 darab infó alapján is össze tudtam rizsázni valami értelmeset.


Viszont felnőttként az ADHD egy hatalmas szívás, ha nem szedsz gyógyszert. Gyerekként nem érzed még annyira, mert nem te vagy a felelős azért, hogy rendben tartsd az életed és majdhogynem nulla azonnali következménye van annak, ha valamivel nem foglalkozol.


Ez egyáltalán nem egy menő dolog, amivel lehet villogni, ettől nem egyedi leszel, hanem rossz esetben egy rakás szerencsétlenség. Úgyhogy ha az vagy, akkor vizsgáltasd ki magad a gyógyszer érdekében, hogy tudjál úgy viselkedni, mintha nem lennél az, ha nem vagy az, akkor meg felejtsd el a témát és keress inkább egy izgalmas hobbit, ha egyedi akarsz lenni.

2023. febr. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!