Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is van úgy, hogy nem...

Más is van úgy, hogy nem érdeklik más emberek?

Figyelt kérdés

Hivatalosan autizmussal diagnosztizáltak, de lehet, hogy csak erősen introvertált vagyok.


A munkahelyi kollégák, felületes ismertségek, szomszédok stb abszolút nem érdeklnek. Nem érdekel a felületes "hogy vagy" "milyen az idő" stb.


Vannak közeli barátaim, családtagjaim és ők nagyon is érdekelnek. De a felületes, semmitmondó beszélgetések az agyamra mennek.


Nagyon bunkó vagyok ezzel, vagy más is inkább skippelné ezeket a köröket?



2023. márc. 8. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden esetben.En szeretem az embereket, ha kedvesek velem és én is azt viszonzom vissza.Válaszolsz tisztelettel és mész tovább a dolgodra.
2023. márc. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jelen.

Utálom az ilyen felszínes beszélgetéseket, a "és a mizu". "igazából semmi olyan amiről tudnod kéne".

Múltkor úgy csináltam mint aki telefonál csakhogy ne kelljen köszönnöm se a szomszédnak (társas ház) és nehogy hozzámszóljon.

Senki nem érdekel igazán a családomon kívül.

2023. márc. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

"Hivatalosan autizmussal diagnosztizáltak, de lehet, hogy csak erősen introvertált vagyok."

biztos, hogy nem. ez két nagyon eltérő dolog.

2023. márc. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Engem csak olyan emberek érdekelnek, akik kedvesek és engedékenyebb típusok.
2023. márc. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem sem érdekelnek, és csak úgy csinálok néha, mintha, ha nagyon megkívánja a helyzet. Ha a hobbijairól beszél (még a) párom (is), akkor is kb kikapcsol az agyam.
2023. márc. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem sem érdekel senki. Én nem vagyok autista, sőt még introvertált sem. Igenis szeretek társaságban lenni, kikapcsolódni a haverokkal és a családommal.

Ettől függetlenül a számomra nem fontos emberek hidegen hagynak. A munkatársaim közül sem érdekel egyik sem, a kis liftes beszélgetéseket gyűlölöm, milyen volt a hétvége és társai. Vannak kivételek, van akivel itt bent is váltok pár szót, mert megvan egyfokú közös hang, de általában egy szia-szia, és ennyi a napi kommunikációm. Szomszédok szintúgy nem izgatnak, köszönés és ennyiben ki is merült a kapcsolat.


Egy szó, mint száz, aki nem a párom, haverom vagy családtagom, az számomra egy érdektelen senki.

2023. márc. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem sem érdekelnek, de nem vagyok autista. Szerintem ennek nem az autizmushoz van köze.
2023. márc. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok. Egyáltalán nem érdekelnek a kolegáim se. De őket se érdeklem. Az egyik azt se hiszi el amit mondok. Gondol valamit és az úgy van. Ő temetőre jár minden ünnepnél, a halott születésnapján... Én sose voltam és nem is megyek és ezért is elítél.


Úgy vagyok velük, hogy azt mondom amit hallani akar. Rámondom, hogy jó, persze, így van... Aztán mondhatja a magáét.

2023. márc. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!