Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lett ilyen nagy divat...

Miért lett ilyen nagy divat ez a "nem érdekel mit gondolnak rólam" egós stílus, amikor az emberek többségét igenis érdekli, csak hazudik, hogy nem, mert menő akar lenni?

Figyelt kérdés
2023. febr. 6. 18:57
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Szerintem magukat járatják le, mert látszik rajtuk a sértődöttség, így ez az egoista stílus inkább ciki.

Akkor nem jobb őszintének lenni?

2023. febr. 6. 18:59
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Mert kamasz vgy, azért.
2023. febr. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal egyszerűbb az élet, ha nem érdekel, hogy mit gondolnak rólad mások.

Nem egoista, hanem öntudatos, aki így él.

2023. febr. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Tudod, az a helyzet, hogy akit nem érdekel, mit gondolnak róla az emberek úgy általában, azt teljesen hidegen hagyja, hogy mi van "szerinted".

Pl. engem is. Van néhány (tényleg, 3-4) ember, akinek számít a véleménye, a többiekkel nem foglalkozom.

Azt viszont nem is tudtam eddig, hogy ez menő dolog. Hmm... szóval menő vagyok. Tök jó! Köszi, hogy szóltál, kérdező :D

2023. febr. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%

Abban igaza van a kérdezőnek, hogy akik fennhangon hangoztatják, hogy őket nem érdekli mások véleménye, az pont azért mondja, mert érdekli mások véleménye:D

De ez általában 15-6 éves korban már kezd elmúlni.


Az átlag felnőttet vlaóban nem érdekli. De pont emiatt nem is hangoztatja. Akik hangoztatják, azok elsősorban magukat győzködik erről.

2023. febr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Nekem sok évi terápiám van abban, hogy ne érdekeljen, mit gondolnak mások, és mindenkinek próbálok segíteni ebben. Nehéz, de felszabadító érzés.
2023. febr. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

Igazából szerintem aki felnőtt, és meg van a maga dolga, nem érdekli, hogy mások mit gondolnak :)


Pár éve én sem értettem, miért hangoztatja valaki ezt, azt gondoltam, tényleg mindenkit érdekel, de amúgy, valóban, aki ezt hangoztatja, az csak kompenzál valószínű.


Igen, vannak emberek akik ha felnőtt vagy, vagy ő felnőtt, akkor is kinéz, vagy nevet valamin rajtad, de nagyjából mindenki eléri azt a kort, hogy nem érdekli, mit gondolnak róla, valakinek úgy is lesz problémája vele, így felesleges ezzel foglalkozni, és emiatt rosszul érezni magad :)


Aki meg ezt nem tudja magának bevallani, na az kezd hasonló idézeteket terjeszteni Fb-n, vagy hasonló megnyilvánulásokat tesz .

2023. febr. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%
Az a korszellem, hogy ha nem tűnsz ki valami szélsőséges dologgal, akkor egy buta birka vagy. Egyesek nem tudják elképzelni, hogy feltűnősködés nélkül is járhatja valaki a maga útját. Ez az agyonreklámozás pont annak a jele, hogy érdekli, hogy majd beledöglik az erőlködésbe, hogy mások azt gondolják, hogy nem érdekli, mások mit gondolnak.
2023. febr. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#3


Nem erről beszélek.

Arról beszélek, hogy akik ezt mondják, azoknak a túlnyomó többsége hazudik. Igenis érdekli mit mondanak/gondolmak róla, és be is sértődik.

Tehát ez az egoista stílus hazugság, egy álarc akar lenni, ami inkább ciki, mivel úgyis lebukik az ember.

Nem jobb akkor őszintének lenni, és bevallani a valós érzelmeket?


Nagyon-nagyon kevés ember van, akit TÉNYLEG nem érdekli, mit gondolnak róluk, de azoknak kőkemény önbizaloma van.

Ez az emberek többségére azonban NEM IGAZ!

2023. febr. 6. 19:46
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
A keresztényi szeretet erre tanítja az embereket.
2023. febr. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!