Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor lesz újra Rivotril a...

Mikor lesz újra Rivotril a gyógyszertárakban?

Figyelt kérdés

2023. márc. 9. 09:26
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
35%
Remélem soha.
2023. márc. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
31%
Mikor értik meg az emberek, hogy a gyógyszer csak tünetet kezel, de az ok megmarad?
2023. márc. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
27%
Miért, nincs? Bár korábban sem lett volna.
2023. márc. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
42%
Átlag magyar ember problémája 😂
2023. márc. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
87%

"Mikor értik meg az emberek, hogy a gyógyszer csak tünetet kezel, de az ok megmarad?"


Miért nem értik meg az emberek, hogy vannak, akik gyógyszeres segítségre szorulnak.

Igazad van, nem a gyógyszer oldja meg a "gondokat", de képzeld számos betegség van, amikor máshogyan nem lehet belőle kijönni.

Főleg a generalizált dolgoknál, ahol valamivel le kell állítani a spirált, ha meg le van állítva, akkor szinten tartható.

Vagy vannak olyan esetek is, amikor szervi betegségről van szó a háttérben (bár ez szerintem ritka). Vagy olyan is van, amikor elővigyázatosságból kell. Pl. mamám is szed nyugtatót, azért hogy kímélje a szívét, mert szívbeteg. És úgy volt vele az orvos, hogy az ő korában már kevesebbet árt a nyugtató, mint a nyugtalanság. Jogos szerintem.


Persze jól kell orvost választani, mert tényleg nem a gyógyszer fogja a problémákat megoldani.

2023. márc. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
33%
Az utolsóval is egyetértek, de ez szerintem a 10%-a sincs az eseteknek. 90 fölé tippelném azt, akik tök feleslegesen szedik, sőt, inkább csak rosszabb lesz nekik tőle, és még csak nem önmagában a mellékhatások miatt, hanem maga az alapbetegség is, miután kialakult a tolerancia. Azt sem fogom soha megérteni, hogy antidepresszáns mellé mi a t.kömnek írnak fel mindenkinek.
2023. márc. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
51%

Egy másik kérdező írta ,hogy Budapesten kapott rivotril alternatívat írt fel a pszichiátere.

CLONAZEPAM TARCHOMIN

CLONAZEPAM LIME


CLONAZEPAM LIME PHARMA

Holnap én is hívom az én dokimat. Én vidéki vagyok.

2023. márc. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
78%

Üzenem minden "okosnak", beszólónak, trollnak és társaiknak: sosem tudhatod, mikor kerülsz olyan helyzetbe, amikor a korábbi (normálisnak hitt) életed egy csapásra megszűnik, és a legnagyobb ellenséged saját magad lesz. Szorongsz, rettegsz, remegsz, nem alszol, nem eszel, fogalmad sincs, mi történik veled vagy épp mi lesz veled, alapvető dolgokra/feladatokra is képtelen vagy, nem sorolom tovább...

Amíg nem tapasztaltad meg ezt a poklot, semmi jogod nincs ítélkezni, vagy a kérdés feltevőjét még mélyebbre lökni!

A félreértések elkerülése végett: nyilván sokan szednek pszichotróp szereket kilószámra, ész nélkül vagy épp drogként. Míg mások csak a fent említett gödörből szeretnének kimászni, és ehhez bizony legtöbbször gyógyszerre is szükség van az egyéb terápiás módszerek mellett. Egy felelősségteljes pszichiáter pedig jó eséllyel tudja, hogy az illetőnek miből mennyire van szüksége.

Biztos vagyok abban, hogy az itteni kérdezők döntő hányada csak némi megnyugvást szeretne találni, ugyanis a jelenlegi (hiány)helyzet csak tovább rontja az amúgy is instabil állapotát.

Az aggódóknak pedig azt üzenem, hogy próbáljátok meg elfogadni a jelenlegi helyzetet, sajnos nem lehet ellene tenni semmit. Beszéljetek az orvosotokkal, milyen B-tervet tud javasolni, ha állandósul a hiány. Egyébként pedig mielőbbi gyógyulást kívánok a lehető legkevesebb gyógyszerrel megtámogatva...

2023. márc. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
17%
8, benne voltam ebben a pokolban, a rivo pedig még nagyobb poklot hozott, pár nap kamumegnyugtatás után.
2023. márc. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
20%
9-es vagyok: ja, és mikor pszichiátriára kerültem 1 hónapra, antidepresszánst és rivót kaptam. Régen már leszoktam egyszer a rivóról, gyűlöltem, szedtem pár napig, akkor meg már attól nem tudtam aludni, mert beállt rá a szervezetem. Mondták, hogy jó, akkor emelnek rajta. Mondtam nekik, hogy eleve miért szedem? Mondták, hogy azért, hogy az ANTIDEPRESSZÁNS ÉLÉNKÍTŐ HATÁSÁT ELLENSÚLYOZZA. Mondom komoly, ezért akarnak engem függővé tenni? Az antidepresszánst ESTE adták. Megkérdeztem, mi lenne, ha reggel kapnám, ha úgyis élénkít, és akkor este tudok aludni. Erre azt mondták, hogy ERRE MÉG NEM IS GONDOLTAK, próbáljuk meg. :D :D És már nem is kellett az a rohadt rivó.
2023. márc. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!