Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiáterem tegretol írt...

A pszichiáterem tegretol írt fel,miért pont ezt?

Figyelt kérdés

Elmondtam neki miket tapasztalok magamon

Nagyon levert depressziós vagyok,néha meg az összes bajom szinte elszáll

Folyamatosan feszült vagyok,sok sz#r történt velem,leginkább amiatt állandóan panikolok,hogy valami rossz fog történni,vannak egyes helyzetek amikor nagyon durván kitör belőlem ha valaki felidegesít vagy igazságtalan,ilyenkor kikelek magamból olyat teszek amit megbanok később

Remeg a kezem ilyenkor,fáj a mellkasom,soha nem tudok lenyugodni

Rosszul alszok,és néha egesznap tudnék,néha meg egyáltalán nem tudok aludni,mert porgok.

Sertralint és tegretol kaptam.Az elsot szedem egy ideje,de semmi.

Miért írhatta fel a másodikat?


2023. márc. 10. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
A Tegretol egyes görcsökkel járó betegségek (epilepszia) kezelésére szolgáló gyógyszer. Használják egyéb idegrendszeri betegségek (pl. az arc fájdalmával járó arcidegzsába, a nyelvgyök, torok és az állkapocsszöglet súlyos, ismeretlen kóreredetű fájdalmával járó betegség), cukorbetegség okozta fájdalmas idegbántalom (fájdalmas diabéteszes neuropátia), az agyalapi mirigy csökkent funkciója miatt kialakuló túlzott szomjúságérzet, túlzott mennyiségű vizeletürítés (diabétesz inszipidusz centrális), idegi-hormonális eredetű megnövekedett vizeletmennyiség ürítés, olthatatlan szomjúság érzet, alkoholmegvonási szindróma, illetve bizonyos pszichiátriai betegségek (bipoláris kedélybetegség akut mániás epizódjainak, depresszió egy fajtája) kezelésére is. Tilos a használata közönséges fájdalmakban.
2023. márc. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

Depresszióra ill. bipoláris zavarra hangulatstabilizálónak szokták adni.


De miért nem kérdeztél rá a dokinál? Viszont ha kaptál ambuláns lapot, azon rajta van a diagnózis.

2023. márc. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Annyi van írva,hogy:"egyéb személyiség zavar",és "alkalmazkodási zavar"
2023. márc. 10. 18:33
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
annyit tudok hogy a tegretol kemeny gyogyszer
2023. márc. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 Mit értesz azalatt hogy kemény? Én is azt szedtem, szerintem semmi extra. Antipszichók durvábbak.
2023. márc. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Rosszakat hallottam rola.


Rovid es hosszu tavu mellekhatasuk elegge gaz.


Kb olyan mint a clonazpine amit kezeles rezisztens skizofreneknek irnak fel legutolso megoldaskent.


De ha ez kell, ez kell.


Mondjuk szemelyisegzavarra en ilyet fix nem szednek be es ott hagynam a dokit.


Ha pszichotikus lennek, az mas helyzet.


De a tegretol az egy antiepileptikum. Foleg epilepsziaszoknak adjak. De konkretan - nem ugy mint pl. a rivotrilt amit szorongasra is.


Szemelyisegzavarra en max benzodiazepine-t szednek, ez egy mitosz, hogy fuggoje leszel. Miert az antidepresszansnak nem? Hogy a f*szba nem. Nezz utana milyen rohadt nehez a duloxetine rol (az egyik leghiresebb antidepi) leszokni meg a tobbirol.


Itt egy cikk egy 2021-es TANULMANYROL hogy nyugodtan lehet hasznalni hosszu tavon oket: [link]


Tegretolt skizofreneknek/pszichotikusoknak adnak valamilyen masik elsodleges antipszichotium melle.


A tegretol a voros meg feherversejtszamaidat is csokkentheti, egy benzodiazepine tud ilyet? Nem.


Ezert mondom, hogy kemeny cucc, de ott az internet, mindenki nezzen utana hogy milyen beszamolok voltak a tegretollal es hunnyon szemet mindenki arra amit nem akar latni.

2023. márc. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6-os! Ez így elég keményen hangzik.Nekem hangulatjavító mellé írta fel a doki.Pontosabban sertralin zentiva mellé.Nem tudom ez így együtt milyen,de már egy ideje a sertralin nem is hat.Szorongok,folyamatosan feszült vagyok,néha depis,néha jó a kedvem.Az idegessegemre írta fel az orvos,mert állandóan ideges vagyok remeg a kezem stb.

Hát nem tudom :D

2023. márc. 11. 14:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Hogy mondjam.


Lehet javít a dolgon, de túl lő a célon. Vannak kíméletesebb megoldások is.


Szorongásra benzodiazepinet (pl Xanax-ot) szoktak felírni hosszú távra. Semmi bajuk nincs. Nem megy szét az agyuk, nem lesznek hülyék, és azért kíméletesebb egy Xanax mert az csak egyfajta mechanizmussal rendelkezik. GABA agonista, jó, plusz dopamine-t növeli a striatumban (ami jó), és ennyi.


Egy tegretol, egy antipszichotikum, egy antidepi mikre hat?


Átlagban 6 féle szerotonin receptorra amitől éhes leszel, zombi leszel, 2 - 4 dopamine receptorra amitől neurológiai problémáid lehetnek pl. Tardive diysknesiatól kezdve indukált Parkinsonig, hisztamin receptorokra amik ismét fokozzák az zombiságot és az éhséget, aztán vannak még NMDA receptorok, meg acetilkolin blokkoló hatások megint fáradtság, alfa adrenerg receptorok, feszültség-érzékeny nátirum/kálcium csatorna inhibíció...


ugye nem kell sorolnom?


Nézz utána ha nekem nem hiszel.


Nem könnyebb leszokni egy Lamolepről, egy Quetiapineről, egy Duloxetineről, egy Mirtazapineról, vagy az antidepik/pszichók meg hangulatstabilizáló kiegészítők 90%-áról mint egy Xanaxról vagy Seduxenről.


A Xanaxtól nem hízol el, komolyan csak a GABA receptorokra hatnak és ennyi. Szimpla.


A benzodiazepinek 97%-a így működik.


Mondanám a Rivotrilt is, de az már fél éve hiánycikk és nem úgy néz ki hogy kapható lesz a közel jövőben akármennyire igérik hónapról a másik hónapra.


A rivotril annyiban különbözik a Xanaxtól hogy hatással van a glutamát-dekarboxylase-ra és csökkent a szerotonin aktivitást. De nem úgy ahogy az antipszichók meg antidepik meg a hangulatstabilizálók.


De ez is embertől függ.


Valaki ledobja a Xanaxot 20 év után és semmi baja.


Valaki ledobja a Dulseviat vagy a Tegretolt 5 hét múlva és nem bírja, évekig kűzd hogy elhagyja.


Vagy fordítva.


Egyedül azért nem írják fel a dokik a benzodiazepineket mert félnek hogy az eufórikus hatás miatt fogják szedni és úgy lesznek függője, amit megjegyzek nem mindenki érez, ha meg érez, az tart 1 hétig és halványodva.


(egyébként dögivel felírják őket, de csak akkor ha nem te kéred, ha ők döntenek úgy akkor igen, nekem pl. a háziorvosom akinek köze sincs a pszichiátriához egyből felírt 100 db-os 0.5mg xanaxot amikor 15 éves voltam utasítás nélkül, de amikor én kértem akkor meg nem, csak ha "kifogytam")

2023. márc. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja a Seduxent meg soha a francba ne szedd. Mármint a márkanevet. A hatóanyaggal nincs baj, a diazepammal, de a Seduxen egy magyar gyártott generikum (másolat) fos. Az amerikai eredeti Valium-hoz képest egy fing a szélviharban.


És drága is. Totál lehúzásra megy.

2023. márc. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!