Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek az utazástól?

Félek az utazástól?

Figyelt kérdés

Hamarosan utazunk megint. Eddig csak a repüléssel volt gondom, már most is tiszta ideg vagyok, de pár éve már a hosszabb autóúttól autópályán meg a busztól is félek. Hogy történik valami, ottmaradunk. Annyira nem akarom ezt az érzést.

A furcs, hogy kb 20 éves koromig semmi gondom nem volt ezzel, apukámmal rengeteget utaztam , mentünk mindenfelé. Sosem volt gond, mindig is biztonságosan vezetett. Mi a neve ennek? Mit tudok tenni?


2023. márc. 12. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Ûdvözöllek! Sajnos a szorongàsos betegségnek a hàtterében egészen biztos, hogy a felgyorsulò élet, a kapcsolatok zavara, a rengeteg stressz hùzòdik. Ha a szorongàs mértéke màr eléri betegség“ szintjét, akkor nem lehet màst tenni mint tûneti mòdon csökkenteni a rosszulétek szàmàt. Ezért javasolnak ilyenkor az orvosok szorongàscsökkentôket, hangulatjavitòkat. A valòdi megoldàs persze a megelôzés lenne, de ez màr igen nagy tudatossàgot, egyéni erôfeszitést igényel. A lényege ennek, hogy kûlönféle mòdszerekkel le lehet csökkenteni a „belsô rohanàst“, a felhalmozodò mindennapi félelmeket, negativ érzéseket. Mindehhez azonban bàtorsàg, szembefordulàsi képesség, ùj utak keresése szûkséges és erre csak kevesek képesek. Én azt javaslom a rendszeres mozgàst, a légzôgyakorlatokat, a meditàciòt, amit legjobb csoportos formàban, képzés keretén belûl elkezdeni. Erre màr nagyok sok lehetôség van, a neten is megtalàlhatòak.
2023. márc. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, ez igazán hasznos válasz! 🙏
2023. márc. 13. 10:41
 3/3 gungasam ***** válasza:
Körül-belül 60-as éveimig mindig autópályán autóztam amikor a vidéki rokonokhoz mentünk. Most már nem megyek fel autópályára mert egyáltalán nem biztonságos. Annyi "koca" vezető árasztotta el, hogy inkább egy döcögősebb útvonalat választok, ahol szintés sok a "mazsola" de legalább nem annyira száguldoznak ezzel csökkentve a halál veszély érzést.
márc. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!