Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok kigyógyulni a...

Miért nem tudok kigyógyulni a drogfüggőségből?

Figyelt kérdés

2023. márc. 14. 19:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Azért, mert ez betegség. Ehhez zárt osztályon való kezelés kell.
2023. márc. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg legalább.
2023. márc. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Most az egyest le fogják pontozni, de amúgy neki van igaza. Én is drog függő voltam és egyszer túl lottem magam kokainnal…be kerültem és egyből oda vittek, meghaltam volna ha nem adnak gyógyszeres kezelést. 10 évig voltam drog függő…ugye miután ki engedtek még legalább 3 év telt el (közben orvosokhoz jártam, terápiák stb) mire vége lett (hozzá teszem hogy csodát ne várj) mert én néha a mai napig egy jointot el durrantok vagy többet hétvégén DE CSAK azt…nem is iszok.


Aki egyszer drogozott az soha nem tudja igazán le tenni szerintem…ez az igazság..mindig lesz ok hogy hozzányúljon az ember. 30f

2023. márc. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
35%

Mert a drog nem probléma, hanem annak a tünete. Szüntesd meg az okot és "megszűnik" a tünet.

Pl. Ha rossz a munkahely, ezzel vezeted le a feszkót akkor válts munkahelyet.

Beszélgess erről olyannal, aki megérti a problémád (Dudits Dénes csoportja és videói abszolút jók a témában). [link]

2023. márc. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Összetett téma , a labilis személyiség a nemtörődömség és az elvonási tünetek a szervezet és a tudatalatti összjátéka . A kísértés megmarad aki hazárdőr az nem változik csak a játékszerek .
2023. márc. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
De akkor mit tudok csinálni? Egyszerűen már belefáradtam a sikertelen leállási kísérletekbe, az állandó visszaesésekbe, abba hogy mindig elbukok pár hónap tisztaság után. Inkább meghalnék, az is jobb lenne. Bárcsak el se kezdtem volna soha!
2023. márc. 14. 20:51
 7/24 anonim ***** válasza:
milyen szerről beszélünk egyébként?
2023. márc. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Speed, eki, kokó. Főleg intravénás használat.
2023. márc. 14. 21:08
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kezd azzal, hogy ne kudarcként fogd fel a sikertelen leállási kísérleteket. A hasonló cipőben lévők nagy százaléka 1 tiszta napig sem jut el, nemhogy pár hónapig. Tehát ez máris nagy dolog, mert azt mutatja, hogy igenis vágysz egy jobb életre, és hajlandó vagy tenni is érte. Viszont a visszaesések arra is rámutatnak, hogy egyedül ezzel nem tudsz megbirkózni, és nem is kell: rehab, terápia, de ezt tudod szerintem te is. Hosszú út lesz, de megéri, kitartás...
2023. márc. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Milyen érdekes, napra pontosan ma van 5 éve annak, hogy elkezdtem szereket használni. Nem tudom miért tulajdonítok ennek különösebb figyelmet, mintha valami nagy tettet vittem volna véghez, pedig csak a halálos ítéletemet írtam alá. No comment.


Rehab? Terápia? Ezeken már túlvagyok. Egyébként szerintem vannak azok, akiknek sosem sikerül leállni, akármit csinálnak, akárhány terápiára mennek el. Kezdem azt érezni, hogy én is közéjük tartozom.

2023. márc. 14. 22:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!