Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kéne kezdenem magammal?

Mit kéne kezdenem magammal?

Figyelt kérdés

10. Edikes gimis srác vagyok


Év elején kezdőtött amikor lebukott hozzánk egy srác és belült azt előttem lévő padsorba. Elkezdtem vele dumálni, mert tök jó fej volt meg hasonlítottunk egymásra aztán mondta, hogy elmehetnénk egyszer inni.


Az úgy nézett ki hogy hétfőn,

szerdán, pénteken barátnőmmel voltam.(Suli után elmentünk enni vagy eljött hozzám és rendeltünk ha szüleim nem voltak itthon)Kedden meg csütörtökön a sráccal voltam(Az viszont úgy nézett ki adtam neki pénzt ő meg bement a boltba és vett 1liter rumot aztán leittuk magunkat és elmentünk enni)


Ez így ment 2 hétig aztán mondtam a srácnak hogy nem tud e valami embert mert unom a piát, ő meg mondta hogy persze hogy tud már ő is akarta mondani csak nem tudta hogy vagyok vele. Aztán megbeszéltem vele hogy kedden meg szerdán inkább füvezzünk, de már az első alkalommal annyira megtetszett hogy mondtam neki hogy veszek tőle 5 grammot amit aztán oda is adott holnap


Azonnal ráfüggtem közvetlen suli előtt keveset, suli után, meg lefekvés előtt csináltan napi 1 grammot majdnem elszívtam. Onnantól nem érdekelt Kb. Semmi, a barátnőmet is elhanyagoltam ez ment még 1 hétig hogy hétköznap 3x elmentem suli után barátnőmmel, de még hétvégén ki offolt mert nem volt elég neki hogy az 5 helyett csak 3x megyek vele sulin kívül.(mert az se volt neki elég hogy heti 3x kifizettem neki egy fullos ebédet, de azóta kiderült hogy megcsalt egy évfolyantársammal...)


Onnantól nagyon befordultam és odaült mellém a srác és már hónapok óta csak abból áll a napom hogy alszok a hátsó padban és ez most jött ki amint megjött a fél évi mert full kettes hármas az egész bizonyítványon. A szüleim meg nem értik, hogy mi lett velem mert eddig elvárt volt a 4 es, sokat beszéltem velük és már étterembe se megyek velük.


Akkor megpróbáltam abbahgyni a füvet, de egész nap rázott a hideg, fájt a fejem aludni meg egyszerűen nem bírtam ezért muszály volt az alvás miatt legalább egy cigi este, de teljesen fel adtam mert nagyon szarul voltam


Ma viszont megint abbahagytam, de egyszerűen Hazajöttem és sírógörcsöt kaptam hogy egy igazi barátom és barátnőm sincs és kb. Magamra maradtam, a szüleimnek meg nem szólhatok mert ha megtudják hogy a pénzemet erre költöm akkor lefejeznek:/


Valahogy újra kéne kezdenem az egészet, de egyszerűen a fűről se fogok tudni szerintem lejönni mert az a egy baráton akivel tudok beszélni ő is az csak emberem...


Szerintetek mit kéne csinálom és hol kéne elkezdenem?



2023. jan. 30. 23:51
 1/8 A kérdező kommentje:

Szarul vagyok de, remélem nincs a kérdésben semmi hiba és meg értitek. :/

Ha lenne valami kérdésetek szívesen válaszolok rá.

2023. jan. 30. 23:56
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi...
2023. jan. 31. 00:05
 3/8 anonim ***** válasza:
17%
De amúgy egyértelmű. A párkapcsolatokat ezek után inkább hanyagold. A fűre meg nem lehet rászokni.
2023. jan. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ezt meg honnan szdted hogy nem lehet rászokni???

Hányszor csináltad valaha?

Párkapcsolatra jelenleg esélyem nincs, de ha sikerül abbahagyni a füvet utána nagyon szertnék.

2023. jan. 31. 00:15
 5/8 A kérdező kommentje:

Annyira imádom, hogy az életben egyszer kérdezek itt valamit és ilyeb segítőkészek az emberek...

Pszichológushoz gondoltam hogy elmegyek csak nem tudom hogy tudna e bármiben is segíteni

2023. jan. 31. 00:25
 6/8 anonim ***** válasza:
26%
1-2-szer. Mert nem okoz függőséget. Hogy miért nem, azt majd a szakértők elmagyarázzák. Minek akarsz kapcsolatot? Hogy megint ilyen jól járj?
2023. jan. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
8%

Fű nem okoz fizikai függőséget, mint pl a dohány. Pszichológiailag elméletben rászokhatsz, de az se azonnal történik, hanem sok év rendszeres használat mellett beleszokik az ember és kellemetlen abbahagyni, de valós fizikai függőség nincs.


Való s igaz, hogy a 15-16 éves fejnek valamilyen szinten menő vagy izgalmas dolog "kemény drogfüggőnek" vallani magad, pláne amikor itthon illegál, hiszen nem is lehet de te nem csak csinálod hanem már rá is szoktál. Mint a Jesse a breaking badből vagy mittomén.(source: én is voltam ilyen idős) De mindketten tudjuk, hogy ez nem igaz. Ha kapcsolatot akarsz hagyd abba a színjátékot, legyél menő anélkül, legyél kigyúrt vagy magabiztos, olyan aki tudja mit akar, aki nem 2es 3mas hanem vág az esze, stb stb. Értékes embernek az sokkal jobban bejön mint a kamu drogfüggőség.

Ha a sztoriban minimális igazság is van, akkor annyit ajánlanék, hogy ha belül eléd ha nem, ne a visszabukott emberekkel haverkodj, nem a legjobb társaság.

2023. jan. 31. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Honnan tudjátok így látatlanban hogy sima füvet szív? Hmmm? A most kapható füvek többsége be van fújva dizájner drogokkal (olyan mint a herbál csak nagyon keveset fújnak rá). Így pedig már összeillenek az elvonási tünetek is.


Kérdező azt tudod csinálni hogy összeszeded magad. Pár hetet mindenképp hagyj ki a fogyasztással és elmúlnak a fizikai elvonási tünetek. Közben találj ki valami amivel stabilizálni tudod magad, el tudsz aludni (mittudomén gyakorolj meditációt) stb.

Realizáld azt hogy ha így folytatod akkor ezen a pályán fogsz tovább haladni és még 💩abb lesz minden...

2023. jan. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!