Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rossz ember lennék ha megtenném?

Rossz ember lennék ha megtenném?

Figyelt kérdés

Öngyilkosságon gondolkozom.

Nem érzem azt, hogy jó ember vagyok, hogy megérdemelném az életet. Mások se szeretnek. Félős vagyok, csendes, motiválatlan, céltalan, depressziós. Tanácstalan vagyok, mit kéne tennem az életben, hogy jót tegyek. Talán a legjobbat azzal tenném ha eltűnnék innen és átadnám a helyet az életképesebb embereknek.



2023. márc. 15. 12:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Bűntudatom van, hogy csak rosszat tudok tenni semmi jót.
2023. márc. 15. 12:05
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki vagyok valójában, milyen ruhákat vegyek fel, milyen munkát keressek, mit szeretek valójában, mert bármit csinálok semmi nem jó.
2023. márc. 15. 12:09
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

"csak rosszat tudok tenni semmi jót."


Miért? Akarsz másokat bántani minden ok nélkül? Aláztál meg másokat minden ok nélkül? Imádsz kihasználni másokat? Szoktál keresztbe tenni másoknak, csak úgy, mert megteheted? Fogadok, hogy nem, mert akkor nem lenne lelkiismeret-furdalásod. Ha meg igen, akkor változz. Nem kell ehhez hősnek lenni, mindig mindenkit megmenteni, elég, ha normálisan viselkedsz és nem bántasz másokat sem szóval, sem tettel. Komolyan mondom, más meg élvezettel szekál, bánt másokat és fele annyi bűntudata nincs mint neked.


Az, hogy nem találod a helyet a világban, valószínűleg fiatal vagy, és azért. De az életben bármikor előfordulhat ilyesmi az emberrel. 25 éves vagyok, én se tudom, hogy mi lenne nekem a jó.


Amúgy, azt hogy gondoltad, hogy átadod az életképesebbeknek a helyet, hogy ha meghalsz? A világ attól nem fog megváltozni.

2023. márc. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Mennyi idős vagy? Mivel foglalkozol? Biztos nincs valami ami motiválna?
2023. márc. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Ismeretlenül is azt mondom, nem vagy rossz ember, mert a rossz emberek nem gondolkoznak ilyeneken csupán zsigerből rosszak. Depressziós vagy, ezt sajnos én is át éltem már, egy pszichológusra van szükséged aki segít a gondjaidat megoldani, illetve olvass önismereti könyveket, hogy rá jöjj ki is vagy valójában!

Mások akkor fognak szeretni h te is meg szereted magad 🙏🏻


Szívből kérlek, hogy NE CSINÁLJ HÜLYESÉGET, okkal születtünk erre a földre, találd meg a tiéd.

2023. márc. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

23 éves vagyok. Nem bántok másokat de jót se tudok tenni. Félek az emberektől, halogatom a dolgokat ezzel csak a bajt hozom magamra.

Most mondták, hogy az én hibám minden. Ezt én tudom de mégse sikerül megváltozni. Selejtes vagyok és utálom magam. Köszönöm a válaszokat. Bocsánat az önsajnáltatós szövegért.

2023. márc. 15. 12:39
 7/8 anonim ***** válasza:
94%

El sem tudod képzelni, hogy mennyien vannak így.

Én is ezen gondolkozom amúgy, de szeretnélek lebeszélni erről.

Ugyanakkor meg tényleg nagyon sz*r világot élünk...tele van beteg, szélhámos, személyiségzavaros emberrel a Föld...

2023. márc. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
27%

Szed már össze magad könyörgöm….

Élet csak egyszer van , élj!!!!

2023. márc. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!