Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az normális hogy mióta teljese...

Az normális hogy mióta teljesen feltártam szakember által a traumáim okát azóta igazából csak nehezebb?

Figyelt kérdés
Sziasztok, pár alkalommal voltam eddig pszichológusnál és nagyon szépen feltártuk a gyermekkori traumáimat, az okait és minden ilyeneket, még az elején vagyunk nagyon ezeknek a feloldásában de azóta lelkileg nehezebb mint akkor amikor fogalmam se volt hogy miért vagyok depressziós.

2023. márc. 19. 10:56
 1/3 A kérdező kommentje:
Mert igazából mióta tudom mi a baj még sokkal jobban észre veszem a jeleket és a félelmeimet mert már egyértelműen látom mik okozzák így ha valami okozza azt azt sokkal mélyebben megélem. Tudom hogy már a gyógyulás útjára léptem már azzal hogy ezeket felismertem de mégis rossz érzés és nehéz az hogy most mélyebbre tudok zuhanni mint amikor simán csak szenvedtem a tudatlanságtól.
2023. márc. 19. 10:59
 2/3 Phoney ***** válasza:
69%
Teljesen normális. Az emberi psziché azért fojt el dolgokat (akár depresszió árán is), mert nem tudja őket elviselni. Attól, hogy tudatossá váltak, még nem gyógyultál meg, de innentől kezdve már lehet velük dolgozni.
2023. márc. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%
A lélek lassan gyógyul. Egy átlagos gyászfolyamat egy év. Erre az időtávlatra számítanék egy trauma feldolgozása során is.
2023. márc. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!