Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik hogy valaki nem képes...

Létezik hogy valaki nem képes megérteni az érzelmeket? Vagy nem képes érezni?

Figyelt kérdés
20 éve ismerem a férjemet, de most úgy érzem hogy egyáltalán nem ismerem. Másfél éve gyerekünk született. Nagyon más lett az életünk. Nagyon nehéz segítség nélkül. Csak ketten vagyunk. Mindenben segít a gyerek körül, a háztartásban is. Bevásárol. Stb. Egy szavam nem lehet. De érzelmileg mintha fogalma sem lenne hogy mit érzek. Pedig mindig elmondom neki. De mintha nem értené. Ha sírok éjjel, nem vígasztal meg, kimegyek, utánam sem jön. A gyerekkel alszik mire bemegyek. Mondtam már neki hogy ilyenkor jól esne ha utánam jönne. Azt mondja nem mer nehogy felébredjen a gyerek. Vagy ma is azt mondta hogy neki ez sok és el fogom üldözni. Mintha félne az érzelmektől. Sose volt érzelgős. Igazából én változtam meg nagyon, régen én sem voltam bújós, romantikus alkat. De mióta megvan a gyerek, nagyon nagy szükségem lenne érzelmi támogatásra. Már-már úgy érzem hogy rossz embernek szültem gyereket. Semmi nincs köztünk mióta megvan a gyerek. Párszor szexeltünk. Mondjuk sajnos rossz alvó még mindig a gyerek és egyikünk mellette kell aludjon különben 20 percenként ébred. De nem is a szex a lényeg, hanem az érzelmek. Nem hiszem hogy megcsal, nagyon sokat van itthon a gyerekkel. Csak boltba jár a munkahelyén kívül.
2023. márc. 19. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Jobban járnátok, ha elmennétek párterápiára, mert a valós helyzetet az egyikőtök 12 soros leírásából lehetetlen tényszerűen megállapítani. Én már abban is ellentmondást látok, hogy szerinted nincs érzelme, de közben a gyerekét félti a felébredéstől, akkor mégiscsak van. Eltérők az igényeitek, ezt egy képzett közvetítő segítségével kéne kommunikálni, hogy ne összeveszés legyen belőle. Kérdés az is, hogy előtte milyen volt, ezek szerint előtte neked se volt erős gyengédségi igényed, tehát te változtál. Az apákra sokkoló hatással tud lenni a gyerek megjelenése, már a szexhiány problémájához is szükséges lenne szakember.
2023. márc. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy posztpartum depressziója van? A párterápia szerintem is jó ötlet, mindenképp üljetek le és beszéljétek meg.
2023. márc. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hozzátenném még, hogy egy kutatás szerint 10 apából 1-nek van posztpartum depressziója.
2023. márc. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!