Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az lehetséges hogy nem tudok...

Az lehetséges hogy nem tudok érzelmeket megélni?

Figyelt kérdés

Kellő önismerettel rendelkezem ahhoz, hogy felismerem, egy olyan házasságban élek, ahol minden a másik félről szól. Soha nem gondoltam volna, hogy szimpla szeretetmegtagadással ki tudja ölni belőlem az érzelmeimet. 2 évig jártam pszichológushoz, hogy megértsem és jobbá tegyem azt, amit aztán nem sikerült.

Ma eszméltem rá, hogy nem érzek semmit. Nem szeretetet, de dühöt, csalódottságot, elkeseredettséget sem. Valójában olyan mintha üres lennék. És nemcsak vele kapcsolatban, hanem mindenkivel. Egyik családtagomnál sem érzem az érzelmeimet. Időtlen idők óta nem tudok sírni. Nagyon riasztó erre ráeszmélni. Félek, hogy akaratlanul is valamit átadhatok belőle a fiamnak (12 éves) arra még rosszabb gondolni, hogy esetleg ő ezeket tudja, ugyanígy átéli, csak nem mondja.

A férjem testileg és szavakkal nem bàntalmaz, de van egy olyan rideg távolságtartó magatartása, amitől az ember úgy érzi, “ez az ember nem szeret vagy nem is tud szeretni”. 14 éve élek vele. Testi kapcsolat 10 éve csak évi 5 alkalommal van.

Évek óta jógázom, meditálok próbálom szebbé és jobbá tenni az életünket, de úgy érzem egy nagy üres semmi ez a kapcsolat és ő mintha valahol máshol élne. Nemrégen házat vettünk, tehát a közös célok működnek, de ezt is úgy látom, csak azért van velem, mert egyedül ezeket a célokat nem tudja megvalósítani.

Nekem mindegy lett volna, hogy lakásban lakunk, ha érzelemdús családban élhetek. Így belementem a házvásárlásba, mert reménykedtem, akkor majd láthatok egy kis örömet az arcán. Hát, semmi. Tök természetesnek vette. Amikor épp nem dolgozik, reggeltől estig kint van a kertben, még annyit sem vagyunk együtt, mint eddig.



2022. jún. 12. 07:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez alapján kiégéstől kezdve autizmusig bármi lehet. Kérd továbbra is szakember segítségét.
2022. jún. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
10 éve el kellett volna válni, minek kínozzátok egymást és magatokat? Sőt minek kínozzátok a gyereket?
2022. jún. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 gublug ***** válasza:
0%

Először is a válás nem megoldás. A helyzet, a probléma mögötti okot kell megtudni. Az ok megértése (és bármilyen dolog megértése) csökkenti a hozzá tartozó dühöt, frusztrációt.

A válás egy felszínes és könnyű megoldás - a legtöbb esetben.


Először is, tudni kell, hogy a férjed miért olyan amilyen. Ez elég könnyen megmondható pl egy Kronobiológiai számítással.

És azt is mondhatjuk, hogy Te milyen vagy, kedves kérdező, szintúgy.

A személyiség tesztek és az ösztön-kiszámítása rámutat, hogy 2 személyiség között milyen lehet a kapcsolat, ha nincs szeretet (hiszen a szeretet mindent átível).


Mielőtt rögtön elásnánk a férjet meg kell érteni, hogy miért viselkedik hideg módon, habár lehet nem is hideg érzelmileg.


Ugyanakkor mindenkinek más a keresztje, hogyan ítélhetnénk el őt úgy, hogy nem is ismerjük ki ő és semmit sem tudunk róla.


Ez a nyugati társadalom ennyit ért el a nagy demokráciával és szabadsággal, hogy már azt sem tudja, hogy lehet MÁSHOGY csinálni a dolgokat, mert rögtön válna.

Keleten hogy megy/ment (a múltban)? Leszervezik a házasságot az ifjú párnak. A lány hozzámegy a férfihoz úgy, hogy nem szereti s lehet még nem is találkoztak. Ha van egy csöppnyi eszük, akkor tudják, hogy először megismerkszenek, már házasan, és lassan kiépítik a bizalmat egymás iránt. Nem hip-hopp, hanem lassan azaz biztosan. A bizalomból szeretet, majd tisztelet lesz.


Ha kellő önismerettel rendelkezel, akkor a férjedet is kellene ismerned, hogy mit miért csinál.

2022. jún. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Poszttraumás stresszed van a sok bántalmazástól.
2022. jún. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyan ezt érzem. Pontosan igy viselkedik velem. Pár éve jöttem rá, hogy anyagilag együtt jó, de az megöl belül. Próbáltam ismerkedni, de csak rosszabbakat találtam szeretőnek. Ha elválok, nem tudom mennyire lenne gonosz a férjem, igy amig kicsik a gyerekek,addig maradok. Utána válok.
2023. jan. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!