Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az az időtartam, ami után...

Mi az az időtartam, ami után már biztos, hogy túl hosszúra nyúlt egy pszichoterápiás folyamat?

Figyelt kérdés

2023. márc. 20. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
Nincs ilyen időtartam meghatározás.
2023. márc. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%

Egy nagyon jó barátomnál két és fél éve tart a terápia, és most derült ki, mi a problémáinak az eredete.

Korábban volt más pszichoknál is terápián, de valamiért (általában költözés) mindig megszakadt a folyamat, de összesen több mint 6 éve jár ilyen kezelésekre.

Most lett esély arra, hogy egyenesbe tudjon jönni, de még mindig több évesn út van elötte.

2023. márc. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Psycho ***** válasza:
35%

Attól függ. Kérdés, milyen problémáról beszéltünk, vagyis mi volt az elején a terápiás munkaszerződés célkitűzése. Ebben elvileg bele kellene foglalni azért egy körülbelüli becslést is, hogy ez nagyjából meddig fog tartani.


Ez nem azt jelenti, hogy ez kőbe van vésve. De ha megbeszélitek, hogy xy dolgon kellene változtatni, és az mondjuk 20-25 alkalom, és az letelik, akkor felül lehet vizsgálni, hogy oké, innen jöttünk, itt tartunk, hogy állunk, oké-e ez így?


Lehet, hogy valami miatt megcsúszik a folyamat, és nem is feltétlenül van ezzel baj, de akkor erről sem árt beszélni, hogy mi van a háttérben? Mi történt? Ekkor frissíteni lehet a terápiás szerződést.


Tehát nincs egy abszolút szám. Nyilván egy pánikroham kezelésére vonatkozó célkitűzés, ha 30 órája tart, akkor valami nagy baj van. De vannak problémakörök, ahol a 30 alkalom teljesen normális időtartam. Ezért írtam, hogy attól függ.

2023. márc. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%
Én Németországban élek, itt a Tb egy-egy terápiát minimum két évre számít, annyi az alapterápia, ezt fizetik alapesetben, a folytatás az, amit indokolni kell a terapeutának, hogy tovább mehessen, de nem ritka a 8-10 éves folyamat sem.
2023. márc. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!