Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi ideig kell átlagban...

Mennyi ideig kell átlagban szedni antidepresszánst?

Figyelt kérdés

4 éve ki tudtam jönni a depresszióból, pánikbetegségből pszichológus segítségével is. Most sajnos családban történt haláleset és egyéb szorongások miatt pszichiáter segítségét kértem.


Már pár nap után jobban voltam, kaptam szorongásoldót és antidepresszánst.

A szorongásoldót már nem szedem (Rivotril) Az első 1 hétben szükség volt rá, most már csak szükség szerint.


Őszintén szólva 3 hete szedem a Mirzatent, már jobban érzem magam, pedig a gyógyszernak amit szedek elvileg 4-6 hét kell, hogy kifejtse a hatását. (Mirzaten 15 mg-ból szedek 0,5 tablettát este).


Mennyi ideig kell minimum fél év, 1 év?



2022. nov. 23. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Minimum 6 hónap.
2022. nov. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Tényleg olyan rosszul vagy, hogy gyógyszer kell? Halálesetre önmagában biztos, hogy nem kell.
2022. nov. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

4 éve olyan erős pánikrohamon volt, hogy a mentő vitt el.


Most 2x rosszabb volt, azt mondtam ismerősöknek, hogy a poklot éltem át, szó szerint. Egy nap volt általában 4-5 pánikrohamom, nem tudtam enni, nem volt étvágyam. Más már attól is rosszul van, ha egészséges, hogy nem evett 1 nap csak 2 falatot, én meg hetekig így "éltem".


Én tényleg nem vagyok gyógyszerpárti, de a doktor is azt mondta, hogy jó döntés volt, hogy jöttem.


Egyébként ez egy enyhe antidepresszáns, és ott is a legkisebb adag felét szedem, feltöltési szakaszban negyedet, szóval az orvos se tömi belém. Ezért gondolom, hogy lejönni is le tudok majd róla.

2022. nov. 23. 22:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Szedd, míg az orvosod úgy nem látja, hogy már nincs rá szükséged. Hirtelen abbahagyás rosszabbat csinálhat. Részvétem és mihamarabbi javulást kívánok!
2022. nov. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, beláttam segítség kell, már az első két nap éreztem, hogy minden jobb, de most úgy látom jónak, hogy szedem pár hónapot. Mindenesetre ha el akarod hagyni mondd el az orvosodnak! És ne kockáztass, főleg így az ünnepek előtt.
2022. nov. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fél -1 év kb., de a doktor fogja tudni és te is tudatosnak tűnsz, így biztosan nem lesz problémád! :) Én is most kezdtem...
2022. nov. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!