Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ocd -vel lehet dolgozni?

Ocd -vel lehet dolgozni?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő . egészen gyerekkorba vezethető vissza .

Akkoriban még olyanok voltak , hogy 2x kellett megerintenem a villanykapcsolót, hogy ne szorongjak, stb.

Na mostanra ott tartok, hogy munkám sincsen , félek attól , hogy eladósodhatok. ( senkire sem számíthatok , mert nincsen senkim már )

Később kényszeres gondolatokká csaptak át, amik gátoltak az ismerkedésben, szorongtam.

Holnap megyek pszichiáterhez, ír fel gyógyszert .

Amíg tart a pszichoterapia , fogok tudni dolgozni?

Máskülönben nekem annyi.



#depresszió #önbizalomhiány #OCD #Kisebbbsegi komplexus
2023. márc. 21. 13:47
 1/8 A kérdező kommentje:
kulcsszavakban a betegségem kis tesói.
2023. márc. 21. 13:48
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Muszáj lesz, szóval ne keress kifogást.
2023. márc. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kifejted, hogy az OCD-d a legutóbbi munkahelyeden hogyan, milyen formában gátolt a munkavégzésben?
2023. márc. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Abban, hogy a kényszer gondolataim által okozott figyelem zavar gátolt a produktivitásban.
2023. márc. 21. 14:00
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Ezesetben keresni kell olyan munkahelyet, ahol nem kell produktívnak lenni. Legalább a gyógyulás idejére, hogy ne halj éhen. Utána vissza lehet térni kényelmesebb munkakörökbe.
2023. márc. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt mindenképpen , csak nálam már odáig harapódzott a helyzet, hogy az egyszerűbb feladatok is problémát okoznak. Szociális szorongás lett belole , önbizalomhiány, folytonos szorongás , negatív kisugárzás.
2023. márc. 21. 14:04
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Nyugi tudom, hogy milyen nehéz ez én amikor a gyógyszereket próbálgattam, akkor dolgoztam elég aktívan volt hogy 5-10 napokat sorban emberhiány miatt, vagy mert épp valami úgy jött ki. Emberek között egész nap benzinkúton kasszát kezelve, embereket kiszolgálva stb.. Rohadtul szarul voltam néha, de muszáj kibírni ez edzi a mentálodat sajnos. A gyógyszerek mellékhatását nehezebb volt kibírni az elején, mint magát a problémát. Nem tudom milyen gyógyszert kaptál, de mindenképp írd majd meg. Ami fontos, hogy tudatosítsd magadban, hogy egészséges vagy, nem fogsz semmi rosszat tenni, és hogy az idő a terápia, és a gyógyszer segíteni fog. Ezt mindennap gyakorold. A munkát illetően, meg ne hallgass az ilyen ikmukfuk emberekre, akik ezt nem érzik át. Nagyon sokan kezeletlen mentális problémákkal a házat nem tudják elhagyni, és nem munkakerülő fiatalok, hanem akár családos anyukák/apukák. De akaraterő, idő, és önbizalom segíteni fog.
2023. márc. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jelenleg stimulotont szedek,

Már el vagyok adósodva de törekszem rá, hogy ne szorongjak mint a vadállat, egyszerűen ez egy súlyos betegség , anyu apu nincs aki kisegítsen a kakiból , magam vagyok a problémáimmal, ami azt illeti ha ezt leküzdöttem , fog dobni egy olyan forcet, ami úgy gondolom “ akadály mentesíteni fogja az életemet”.

2023. márc. 28. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!