Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szoktatok a pszichológusotokna...

Szoktatok a pszichológusotoknak észrevételeket megfogalmazni őróla?

Figyelt kérdés

Sok pszichológus használja azt a módszert, hogy egyszerű észrevételekben megfogalmazzák, milyennek látják a klienst, visszajelzéseket adnak neki.


Kliensként te adsz valaha ilyen visszajelzést a pszichológusodnak?



2023. márc. 21. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
17%
Ne ülj fel fordítva a lóra.
2023. márc. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, persze, sőt sokszor ő kérdez rá. Ez nem azt jelenti, hogy én akarom kezelni őt, hanem azt, hogy a terápia egy kétszemélyes helyzet. Fontos megérteni, mit és miért gondolok a másik szereplőről, és mivel neki stabil önismerete van, bízhatok abban, hogy ha rosszul érzékelek valamit vele kapcsolatban, akkor azt visszajelzi és korrigálja - én meg vagy elfogadom, vagy nem.
2023. márc. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer mondtam ilyet, amikor megkért arra, hogy értékeljem a terápiát, miben látom hasznosnak, akkor mondtam neki, hogy ő egy eléggé penge elme, gyorsan reagál, meglepő és igaz meglátásai vannak.
2023. márc. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

En is adtam visszajelzest. Volt, hogy pozitivan nyilatkoztam, hogy miket vesz eszre, jo a humorerzeke, jo meglatasai vannak es vag az esze. Volt, hogy jeleztem: rosszul esett a viselkedese (azon az eseten o is gondolkodott). Volt, hogy direkt kerdezte, hogy elem meg a kozottunk levo kapcsolatot, vagy hogy szerintem kozottunk hogyan epul a bizalom. Amikor befejeztük a terapiat, kert visszajelzest is, akkor mondtam nehany kritikat is (tul sokat akart/unk, es nem volt mindenre ido).

Ezeket soha nem vette magara, hanem epitonek fogta fel. Nagyon jo volt ugy kommunikalni valakivel, aki nem visszatamad a kritikara, nehezsegek eseten, hanem nyugodtan megerteni akarja az allaspontomat.

2023. márc. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!