Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha káros dolgokat...

Mit tegyek, ha káros dolgokat csinálok azért, hogy örömet érezzek?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, általános iskolás korom óta magányos voltam, bár voltak mindig barátaim, de ezek mind felszínes barátságok voltak, és csak azért beszéltem velük, mert össze voltunk zárva az iskolában, de azon kívül nem beszéltem velük. A családi helyzetem sem volt a legjobb, anyám/apám reggeltől estig dolgozott, velük sem beszéltem. Ezek a dolgok miatt az évek alatt kialakult bennem egy mindennél nagyobb vágy emberek társasága iránt, illetve elég erős szeretethiányom is lett.


Viszont ahogy végeztem a gimnáziummal, belekerültem egy elektronikus zenei alapú bulikultúrába, ahol megismertem egy csomó olyan embert, akik hozzám hasonlóak, és végre igazi, mély és értékes barátságaim lettek, akikkel sok időt tudtam együtt tölteni stb. stb., illetve életem első párkapcsolata is meglett. Néhány hónapig végre először elégedett voltam az életemmel és boldog voltam, pont olyan volt minden, mint amiről régen álmodtam.


Viszont pár szarkeverő ember miatt ez az egész véget ért, és elveszítettem majdnem mindenkimet, és most megint olyan az életem mint régen. És ez akkora fájdalom nekem, és annyira nem tudom feldolgozni, hogy minden féle káros tevékenységbe kezdtem azért, hogy valami örömet érezzek megint. Zabálom az édességet / gyorskaját minden nap, drogozok, iszok, felesleges dolgokat rendelek az interneten, és úgy érzem nem tudok leállni ezekkel a dolgokkal, mert akkor még ennél is üresebbnek érezném a mindennapokat. Szerintetek mit tegyek?


2023. márc. 23. 19:05
 1/1 anonim ***** válasza:
83%

Tipikus dopamin serkentő, függőséget okozó dolgok ezek. Igen, ezek elvonási tünete az üresség, depresszió. Azt lehet csinálni, hogy hasznos, értelmes dolgokkal kitölteni az időt. Eleinte nehéz lesz, nyűglődés, de miután bele jössz, rájössz, hogy megérte váltani. Csak egy pár, a teljesség igénye nélkül: Sport, tanulás pl nyelveket, munka, valamit építeni/alkotni (autót, házat, madáretetőt, bármit), valódi emberi kapcsolatok.

Pszichológus is tud segíteni, bár ugyanezeket fogja elmondani, csak hosszabb idő alatt, és pénzért.

Fizikai, mentális elvonási tünetek esetén addiktológus tud segíteni, esetleg kórházi befekvéssel.

2023. márc. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!