Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miben különbözik egy klinikai...

Miben különbözik egy klinikai szakpszichológus és egy sima pszichológus munkamódszere?

Figyelt kérdés
Annyit tudok, hogy a klinikai szakpszichológusok tovább képződnek, viszont azt nem egészen értem hogy valójában miben más hozzájuk járni mint egy sima pszichológushoz?

2023. márc. 29. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Klinikai szakpszichók mentális betegekkel dolgoznak, a sima pszichók csak mentálisan egészséges emberekkel.
2023. márc. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez is megvan, de mitől lesz más klinikai pszichológushoz járni?


Csak mert engem elirányítottak, hogy nekem nem lesz jó az "egyszerű" pszichológus, és szerintem nem igazán különbözik mert ugyanúgy beszélgetünk, más nem történik, nem írtunk teszteket stb.

2023. márc. 29. 14:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Pl. ki vannak képezve krízishelyzetekre, felismerik a szuicid hajlamot vagy az önbántalmazást. Többet tanultak a mentális betegségekről, ezért elméletben jobban átlátják a tüneteket.
2023. márc. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát, nem tudom akkor mi lehet nálam amit csak ők tudnak rajtam kezelni, mert szerencsére nekem sosem volt önkárosító de főleg nem szuicid hajlamom.


Az persze biztos csak jó ha minél tapasztaltabb, tanultabb, csak épp így sokkal kevesebb a lehetőségem, hogy nem mehetek akárkihez.

2023. márc. 29. 15:12
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Én annyit tudok (talán nem jól), hogy a pszichológus 5 év egyetemi képzés után kapja meg a diplomáját. Egyéb diplomás végzettségű (pl. biológus, biológia tanár, orvos) az alapdiplomáján felül kaphat klinikai szakpszichológus diplomát plusz 2 év szakmai képzést követően.
2023. márc. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#5 Nem jól tudod. Pszichológus az lesz, aki elvégzi az 5 évet az egyetemen. Klinikai szakpszichológus meg az, aki azután az 5 év után (kizárólag pszichológusi végzettséggel) megcsinálja a 4 éves klinikai szakképzést is.
2023. márc. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A lényeg, hogy tanultabb.


Lehet hogy akkor nem is kell semmi ilyesmit gondolnom hogy látványosan eltérő lenne a módszer, hanem egyszerűen attól lesz alkalmasabb a komolyabb problémák kezelésére mert ügyesebben bánik a szavakkal?

2023. márc. 29. 16:22
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tud klinikai szintű problémákkal (mentális zavarokkal) foglalkozni, tudja, hogyan kell azokat kezelni többféle módszerrel... Pl. ha valaki jár hozzá, akinek vannak depressziós tünetei is, akkor nem kell más, kompetensebb szakemberhez irányítani (kivéve persze, ha pszichiáterre van szükség), hanem ő maga is tud a problémához illő módszereket alkalmazni. Egy "sima" pszichológus ezzel szemben csak tanácsadást tarthat. Illetve aki klinikus, az elvégezheti a pszichoterapeuta képzést (talán az 5-ös ezzel keverte, mert ezt elvégezhetik orvosok is), ami által pszichoterápiát is csinálhat.
2023. márc. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!