Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Budapesten tudtok férfi...

Budapesten tudtok férfi klinikai szakpszichológust, vagy pszichoterapeutát ajánlani?

Figyelt kérdés

2022. dec. 4. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Rendelőket tudok: lélekművek, kréné, mentalport
2022. dec. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%
megkérdezhetem, hogy miért férfit keresel kifejezetten?
2022. dec. 5. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jártam egyszer online egy nőhöz, aki kicsit szerintem túlzottan nőcis volt, és ez engem irritált. Ezért nem akarok nőhöz járni. Illetve főleg a szerelmi elakadásokról akarok beszélni valakivel. És nő esetében az érzelem áttételtől jobban tartanék.
2022. dec. 5. 07:46
 4/5 anonim ***** válasza:
40%

2-es vagyok, hasonló okokból jártam, járok.

Nagyjából értem, amit írsz.

Férfi esetén meg más probléma lehet, túlságosan halad, határozott, beskatulyáz.

De ezek csak sémák. A terapeutám nő és bizony tükröt tartott keményen, nem nőcisen vitte az üléseket.


Bárhogy is választasz következőre, legalább tudod, hogy mire figyelj. Akármilyen nemű. Férfi klinikus valóban jóval kevesebb van.


Egyébként azt mondják, hogy a terapeutával kialakult személyes kapcsolat a lényeg a terápiában (és nem a terápiás módszer), mivel ugyanazokat a személyiség hibákat fogod vele is produkálni, mint bárki mással az életben.

Ebből kifolyólag lehet nem is árt, ha nő.

Itt most nem arra gondolok, hogy beleszeretsz a terapeutába is.


Nem is biztos, hogy a női-férfi kapcsolattal van problémád.

Mennyi ideig jártál hozzá?

2022. dec. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
29%

Egy kis ellenpeldaval szolgalnek a 3-4-es valaszokhoz.

Nokent jartam ferfihez, nagyjabol egyidosek voltunk. Nekem ot ajanlottak. Majdnem lefordultam a szekrol, amikor meglattam a nevet - eszembe sem jutott, hogy ferfit ajanlanak, plane azert sem, mert egy ferfi miatt voltam padlon. Nem volt erom mast keresni, es ugy voltam vele, hogy meglatjuk, mi lesz, rosszabb ugyse lehet. Attol feltem, hogy o ferfikent a ferfi partjat fogja majd, jobban kell magyarazkodnom, nem lesz empatikus, es mi lesz, ha elotte sirom el magam (akkoriban mindenhol ramtort a siras). Ehhez kepest: az elso alkalommal figyelmesen hallgatott, a masodik alkalommal jegyzet nelkul visszamondott dolgokat, es kozolte velem, hogy perfekcionista vagyok (a mai napig nem ertem ezt, mert nem is beszeltunk ilyenekrol, de igaz). Nem fogta a ferfi partjat (az enyemet sem, teljesen objektiv maradt). Gyorsan atlatott rajtam. A kerdeseivel ugy iranyitott, hogy kezdtem mas lehetosegeket is meglatni, es nem tartottam komplett idiotanak magam.

A kesobbiekben is ugyanigy allt hozzam. Volt, amikor mondtam neki, hogy epp megvan a mensim, es ilyenkor erzekenyebb vagyok. Nem jott zavarba :) Eszlelte azt, amikor valamivel tulmentunk azon a hataron, amit meg birtam volna.

Nekem jot tett az, hogy egy ferfi ult velem szemben. Ebben szerepe lehet annak is, hogy a ferfiakat jobb vezetonek gondolom. Persze voltak olyan temak, amikrol nehezen (vagy nem) beszeltem, de ez egy novel is ugyanigy lett volna. Ennek is megvan a maga oka :)

Nekem jot tett az ellenkezo nemu pszichologus. Ugyanakkor mindenki olyat valasszon, ami a preferenciaja, vagy van valami mas tapasztalata (ahogy nekem: a ferfi jobb vezeto).

Budapesten en is csak az 1-es altal irt intezmenyet tudnam ajanlani.

2022. dec. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!