Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A lelkisegély vonalnál kik...

A lelkisegély vonalnál kik dolgoznak? Önkèntesek vagy szakemberek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok krizisben csak el akarom mondani a bánatom a kapcsolatomról vagyis hogy már nincs sajnos.
2023. márc. 29. 17:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Önkéntesek, akiket kiképeznek.
2023. márc. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%

Haver,rokon,szomszéd,szomszéd szomszédjának a fia stb...


Mint majdnem minden máshol.

2023. márc. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Önkéntesek, de folyamatos képzésben részesülnek. Sok pszichológus hallgató is dolgozik ott, mert jobb gyakorlat nekik, mint az egyetem.
2023. márc. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Önkéntesek. A tapasztalatom szerint nem túl nagy segítségek, mikor egyszer-kétszer annyira a padlón voltam hogy hozzájuk fordultam, olyan volt mintha nem is érdekelné őket amit mondok.
2023. márc. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Melyik vonalat hívtad?
2023. márc. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

4/4

Komolyan?

Az elég gáz..

Mármint nem az én esetemben de ugye vannak komolyabb problémával hozzájuk fordulók is.

2023. márc. 29. 18:06
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát szakemberek semmiképp 😅 mi anno barátnőmmel felhivtuk, konkrétan semmit nem tudtak reagálni arra, hogy depressziósak vagyunk. Kb. Ilyeneket nyogtek, hogy foglald le magad ...

Azóta pszichológiat tanulok.. közé since ahhoz, amit ő csinált

2023. márc. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Na majd felhívom ma őket és beszámolok róla.
2023. márc. 29. 19:40
 9/12 A kérdező kommentje:

116-123-at hívtam.

Háááát....

Egy nö vette fel de igazából nem volt sok értelme beszélgessek vele.

Elég sok volt az ühüm-ühüm... értem.

2023. márc. 30. 00:21
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ennél többet nem mondhatnak, erre tanítják őket. Konkrét tanácsokat nem adhat, mivel nincs meg hozzá a képesítése. Egy barátnőm ilyennél dolgozik és mondta, hogy sok az önsértő gyerek, akivel beszélnek. Én mentálhigiénét tanultam, és nekünk ott azt mondták, hogy lehet tanácsolni első körben, hogy olyan módokat keressen az önsértésre, ami nem okoz maradandó sérülést, pl mártsa jeges vízbe a karját, vagy tegyen a csuklójára egy gumigyűrűt és azzal csipkedje a bőrét, ha rájön az inger, hogy bántani akarja magát. Nyilván nem ez a megoldás hosszú távon, de így legalább nem vagdossa magát, aminek van fertőzésveszélye és egy életre nyomot hagy.

A barátnőm azt mondta, hogy ilyet ők nem mondhatnak. Annyit mondhat, hogy ez biztos nagyon nehéz, megérti, etc.

Szóval együttérző hallgatásnál többet ne várj. Ha igazi segítség kell, akkor fordulj pszichológushoz.

2023. márc. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!