Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Édesanyámat nem tudom rávenni...

Édesanyámat nem tudom rávenni a pszichológusra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
50 éves, lelkileg meggyötört. Sajnos sokminden történt az életében, és látom rajta hogy szüksége lenne rá. Én már járok egy ideje, mert nagyon sokminden itthoni dolgon nem tudom túltenni magam, de őt semmivel sem tudom rávenni. Próbáltam győzködni meg minden, de hajthatatlan, hogy neki már úgyis mindegy. Nagyon rossz így vele élni, próbálnék a saját mentális gyógyulásommal foglalkozni, de mindig visszaránt valamivel a mélyvízbe. Rendmániás, szorongó ember, amúgy imádomszeretem de már lassan mindenkit elmar maga mellől, és rossz ezt nézni, illetve vele élni.
2023. ápr. 7. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mit tenni.
2023. ápr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%

És azt nem mondta a pszichológus, hogy ne élj vele? Mást nem tudsz megmenteni, magadért viszont felelős vagy! Te most pillanatnyilag a saját életedet teszed tönkre.

A háziorvoshoz se hajlandó elmenni? Elküldhetné pszichiáterhez vagy felírhatna neki szorongásoldót.

2023. ápr. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2) de igen, de perpillanat ezen nem tudok változtatni. Dolgozok, mellette tanulok, egész egyszerűen az hogy még el is költözzek valahova és az ezzel járó (akár anyagi) procedúrát végigvigyem, az nem kivitelezhető jelenleg.

Nem hajlandó. Anno pánikbeteg volt, és a mai napig iratja magának a frontint. Az utóbbi hónapokban állitása szerint napi 1 szemmel él, de ez sem állapot hogy diagnosztizálatlanul nyugtatót szed.

2023. ápr. 7. 18:41
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Már te is diagnosztizáltad neki a szorongást, mért ne diagnosztizálhatná magának ő is. Csak épp már kifejlődött a tolerancia, és nem elég az adag.

Meddig fogsz még mellette tanulni? Olyat tanulsz, ami a jól fizető állásban való elhelyezkedésed biztosítani fogja? Mert amíg ott vagy, addig ne várj javulást az életminőségedben, és ne a másikat akard megszereltetni, hanem azt tedd meg, amiért te vagy felelős. Ha a tanulás időben belátható ideig tart, akkor pedig legyints az anyádra, ne vedd komolyan, hogy ki tudd bekkelni azt az időt.

2023. ápr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint neki ez így megfelel. Semmit nem tudsz tenni érte. De jól írják, magadért még tehetsz. Különben ugyanide jutsz. Megbetegítő környezetben nem tudsz gyógyulni, de egyre betegebbé válni prímán.
2023. ápr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

Néhány ötlet:


1. A mentális betegeknek rendszerint nincs betegség tudata. Ha gyógyszert szed,az a rossz közérzettől való szabadulás vágyából fakad. Úgy érzik,ők nem betegek,csak a körülményeik borzasztóak.


2. Fel kell ismernie,hogy a lélek szabadsága nem érhető el egy a lélek működését ismerő szakember nélkül. Ahhoz érteni kell,mint egy varrógép megjavításához.


3.Őt nem gyógyítani kell,hanem megtanítani,hogy miként lehet boldog az őt körülvevő világban. Ezért nem ajánlod a pszichiátert,hanem a pszichológust.


4. Minden ember szeretne boldogulni,vagyis boldoggá válni.

A boldogság eléréséhez 4 területen kell helyrehozni a kapcsolat rendszert:


A. Szeretni a tükrünkben ránk tekintő emberben az "istenképmást.(Az Isten szeretet.Szeressük,a szeretni képes ént!) Enélkül képtelenek vagyunk bárkit szeretni!


B.Szeretni az álarca mögé bújt emberekben az istenképmást,a szeretetet.(Nehéz meglátni,mert mindenki álarcot visel,de a lélek tükrén,a szemen be lehet látni az álarc mögé.)


C.Szeretni az Isten ujjlenyomatát viselő teremtett világot s azzal bennsőséges közösségben élni.(Séták,gyönyörködés a természetben,kertészkedés,élvezni az arcunkat simogató szelet,az azt csókolgató napsugarat,a madárdalt,stb.)


D. Szeretni Mennyei Atyánkat,aki a szeretet s aki megtanít szeretni a lénye darabját képező Fia,Jézus által.

2023. ápr. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!