Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan dolgozzam fel, hogy...

Hogyan dolgozzam fel, hogy véget fog érni a terápiám? Hogyan tudom “elengedni” a pszichológusom?

Figyelt kérdés

Lassan két éve tart a terápiás kapcsolatom a pszichológusommal. Az utóbbi két-három hónapban mindketten éreztük, hogy közeleg az idő, hogy befejezzük a terápiát. A mai ülésen megbeszéltük, hogy még kétszer fogunk találkozni.

Egészen a mai napig nagyon magabiztos voltam ebben a döntésben, és úgy érzem, valóban ez a helyes lépés, de iszonyú szomorúság van bennem emiatt. Két év nagyon hosszú idő, ezidő alatt nyilván kialakult bennem egy kötődés, és számomra ez a veszteség most nagyon letaglózó. Tudom, hogy készen állok, tudom, hogy ez a jó és természetes lépés, de borzasztóan nehéz elfogadni, hogy véget ér egy ilyen meghatározó folyamat az életemben.

Ha jártatok hasonló cipőben, mi segített az elengedésben? Meddig tartott utána a “gyász”? Minden tanácsot és beszámolót nagyon szívesen fogadok!



2023. ápr. 6. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Terápiától, terapeutától is kialakulhat a függés.
2023. ápr. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
De miert nem folytatjatok tovabb?
2023. ápr. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Talán tudasitani kellene megadban, hogy eddig sem fogtad. Nincs mit elengedni.
2023. ápr. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így mondd el neki. Tud róla, hogy létező jelenség amit érzel.
2023. ápr. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A terápia lezárása mindig nehéz, nem tudod megúszni sajnos. Mindenképp beszélj róla a terapeutáddal, nekem ez segített picit, bár nekem hosszabb lezáró szakaszom volt. Lezáratlan terápia nagyon tud fájni. Kíváncsi lennék, hogyan alakul nálad, megírhatnád majd - itt vagy privátban.
2023. ápr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is nehéz volt. Szerintem fontos, hogy ne maradjanak olyan témák, amikről szerettél volna, de nem beszéltél neki és ne maradjanak megválaszolatlan kérdések. Kapjon a terápia egy méltó befejezést, hogy le tudd zárni az életedben ezt a szakaszt. Szerintem az utolsó ülésen már nem is kell túl mélyre menni, esetleg összegezni, értékelni az elmúlt időszakot és a búcsúnak szentelni az utolsó találkozót.

Még mielőtt lezártuk volna, rettenetesen féltem a végétől, azt hittem pokolian hiányozni fog és másra sem tudok majd gondolni, de nem teljesen így lett. Persze, sokat gondolok arra, milyen jó lenne újra járni, de az, hogy nincs következő időpont, megkönnyíti a helyzetet, mert nincs mit várnod. Míg tartott a terápia, mindig számoltam a napokat, mikor mehetek megint. így viszont, hogy tudom, hogy vége, nincs mit várnom, megpróbálok egy lezárt fejezetként tekinteni az egészre. Ráadásul nálunk megvolt a tipikus érzelmi áttétel is. Nem szerelem volt, de nagyon megszerettem a pszichológusomat mint embert. Többek között ezért is egyeztünk meg abban, hogy lassan ideje befejezni a terápiát.

2023. ápr. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Semmilyen gyász nem volt. Örültem, hogy nem hallom többet a nagy bölcseleteket és a pénzem is megmarad. Úgyse tudott segíteni. És a manipulációjáról is megvolt a véleményem. Kész színházi műsor.
febr. 20. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!