Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez fóbia vagy inkább trauma...

Ez fóbia vagy inkább trauma okozta reakció?

Figyelt kérdés
A helyzet egy kicsit bonyolult, ugyanis mondhatni tériszonyos vagyok, de csak egy bizonyos helyen. Pár éve egy helyen, ahol ma is gyakran járok megakadályoztam, hogy öngyilkos legyen - leugorjon valaki, úgy húztam vissza mikor megpróbált átmászni a korláton. Azóta ha arra járok mindig eszembe jut a szituáció és félelem fog el ha valaki közel hajol a korláthoz, legszívesebben vissza húznám, hogy ne menjen oda. Néha álmomban is újra végigpörög az eseménysor. Ettől függetlenül én oda tudok menni, le tudok nézni, de nem jó érzés. Az érem másik oldala, hogy máshol nem jön elő a tériszony. Lenézek bármelyik tető széléről, simán felmászok bármelyik kilátóba és élvezem a kilátást, létrán bátran mozgok. Csak azon az egy helyen. Érdemes lenne erről egy pszichológussal beszélgetnem, vagy csak igyekezzek kerülni ezt a helyet - hozzáteszem a mindennapi életem miatt nem egyszerű. El fog múlni idővel vagy a pszichológus tud segíteni ebben?
2023. ápr. 8. 22:29
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem a kerülés a legjobb megoldás hanem az elfogadás és a szembenézés a félelemmel. Igen egy jó pszichológus sokat segíthet ha egyedül nem tudod leküzdeni- de különben megpróbálható egyedül is, mert sikerülhet
2023. máj. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!