Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek közül melyik a legerősebb...

Ezek közül melyik a legerősebb nyugtató?

Figyelt kérdés

Xanax és Xanax SR (alprazolam)

Rivotril (klonazepam)

Frisium (klobazam)

Rilex (lorazepam)

Rudotel (medazepam)

Seduxen (diazepam)

Elenium (klórdiazepoxid)


Melyik a legerősebb? Nyilván nem azonos mennyiségben, hanem inkább hatásosságban. Akkor úgy mondom, hogy melyikkel érhető el nagyobb stresszoldás.


Ha van más legális gyógyszer, vagy ezek közül erősebb, azt is mondhatjátok.


2023. ápr. 11. 06:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem ezek közül egyik sem kifejezetten erős. Inkább csak függőséget okoznak. Az átlag embernek bármelyik elég lehet.


Nagyapamnal többfelét próbáltunk. Ő egy rendkívül agresszív ember volt.

Először andaxint kapott, később xanaxot, de mindegyikhez pikk-pakk hozzászokott és semmit sem ért.

Más gyógyszer hozott javulást.

2023. ápr. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mi volt az, ami segített?


Viszont elsősorban nem agresszivitás miatt van a kérdés, hanem inkább szorongás miatt.

2023. ápr. 11. 07:03
 3/11 anonim ***** válasza:
16%
Melyik nem okoz függőséget?
2023. ápr. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy melyik nem okoz.


De a kérdés nem is erre irányult, tehát a függőség okozása lényegtelen.


Kemény lenne, ha a legális gyógyszerek nagyobb függőséget okoznának, mint az illegálisak.

2023. ápr. 11. 07:30
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
Kinek melyik. Nekem a Rivotril erősebb volt mint a Frontin.
2023. ápr. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%

A Rivotril a legerosebb ezek kozul. A leghosszabb ideig tarto a diazepam, mert annak az aktiv metabolitjai a nordiazepam, oxazepam es temazepam, tehat 4 fele benzot kapsz lenyegeben a metabolizmus soran.


De a Rivotril a "legerosebb" es hosszu ideig tart (de nem olyan hosszu mint a diazepam)


Csokkenti az 5-HT (szerotonin) aktivitast, GAD enzim-et fokozza igy tobb GABA lesz a neuronokon, plusz a megszokott benzo substantiak altal a klorid ion influx megnovekszik, ami pluszban noveli a GABA erosseget a glutamatra.


A glutamat felelos nagyon sok mindenert. GABA-bol es glutamatbol van a legtobb az agyban mint neurotranszmitter. A GABA kb. konyhanyelven a nyugtato, a glutamate az izgato, idegesseget eloidezo.


De ezt most csak mentalis egeszseg szempontbol neztem. A glutamat miatt van sok esetben epilepszia is, demencia, stb. Nagyon komplex.

2023. ápr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
16%
De a benzok elodje a barbituratok, amik sokkal erosebbek. Mai napig kaphato, de nem konnyu beszerezni. Ilyen a phenobarbital peldaul. Az erosebb barmelyik benzodiazepinnel ami forgalomban van.
2023. ápr. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
16%
Azért ha már mindenképp bogyót szednél a szrongásodra - amit eleve jó lenne elkerülni, szerintem csak végszükség esetére lennének jók, hamar hozzászoksz és csak rosszabb lesz minden -, akkor antidepresszánst próbálj meg. Annak nem igazán van tudatmódosító hatása, nem tudsz olyan értelemben hozzászokni, és függővé válni, mint egy nyugtatónál, illetve van tényleges pozitív hatása a szervezetedre hosszútávon. Kártékony az is tud lenni, de szerintem sokkal barátságosabbak, mint a nyugtatók.
2023. ápr. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
0%
A Rivotril a legerősebb, de azt nem írják fel csak úgy akármire mert nagyon gyorsan hozzászokást eredményez. A Xanax SR-ből a 2 mg-os is eléggé kiüt bár nekem attól nem lett jobb a szorongásom csak kidőltem 3 órára úgy hogy kb semmit nem tudtam magamról (tehát óvatosan az adagokkal :) Plusz az Elenium nekem nem vált be sztem egy kalap szr, egy régebbi benzoról beszélünk de nekem alig hatott vmit.
2023. ápr. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Rivotril. Viszont nagyon észnél kell lenni mert egyrészt gyorsan és erős függőséghez vezet, másrészt nagyon nehéz róla lejönni és szenvedős. Szóval összességében igen a rivo a legerősebb de semmiképp sem ajánlom inkább próbálj valami mást a saját érdekedben.
2023. júl. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!