Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érettségi előtt állok, öngyilk...

Érettségi előtt állok, öngyilkos akarok lenni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem tudok felkészülni az érettségire. Sajnos konkrétan nyomorban lakom, konkrétumokat nem akarok írni, mert senki fogja elhinni, maradjunk annyiban hogy anyámmal lakom egy szobában. (Munkásszállón)

Családom szinte nincs, suliban a jegyeim 3-4esek. Pszichológushoz járok,aki még anyagilag is segítene de mondtam nem, nem vagyok ingyenélő mint anyám, de pszichésen sehogy se segít.

Ez az érettségi nem az én érettségim lesz. Sajnos én hülye emeltezni is fogok, mert nagyba elhittem hogy sikerülni fog, de abból a tantárgyból kb 0 tudásom. (Közepet 90%ra írnám de emelt jó ha 25 pedig nagyon jó vagyok benne de 10.-be tanultuk utoljára.)

Újra érettségizés ára horribilis, és ha nem sikerül az a tantárgy nem kapok bizonyítványt, mehetek gyárba robotolni. Voltam gyárban, nem bírtam egyszerűen, tény hogy szombatonként csináltam suli mellett.

Van egy szociális segítőm, az állandóan a kollégiumi elhelyezést erőltette, én meg nem megyek bele. 18 éves vagyok már, 6-an lennék egy szobában, szociális fóbiám, depresszióm van..


Nem látom kiútat én mindjárt felakasztom magamat. Elegem van. Volt már öngyilkossági kísérletem, de nagyon közel vagyok hogy megtegyem.

Előbb konkrétan ki mentem az utcára örjöngeni, jól is esett.



2023. ápr. 13. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne csinálj ilyen butaságot mikor még nem dőlt el semmi. Azért érzed most így, mert számodra nagy a tétje annak, hogy sikerül-e az érettségid. Ráérsz ilyeneken kattogni, ha megbuksz, de remélem sikerülni fog a vizsga. Én legalábbis drukkolok neked, mert aki ennyire szeretné, az megérdemli.
2023. ápr. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj én nem fogok neked hazudni... Az érettségivel is mehetsz gyárba robotolni. Ha pedig bármit mész tovább tanulni akkor ez lesz életedben a legkönnyebb vizsgád. Ha pedig nem akarsz tovább tanulni, akkor meg úgyis tökmindegy, hogy hanyast írsz. 2-es meg mindenkinek megy iqból.
2023. ápr. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nyilván egy skizofrén anya mellett rohadt nehéz tanulni. De akkor megölöm magam.
2023. ápr. 13. 19:23
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Érettségi nem baj ha nincs. De hajrá.
2023. ápr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%
Túl vagy stresszelve... szerintem igyezekk megírni az érettségit, ha 3-4 tanuló vagy akkor is nagy az esélyed bekerülni egy egyetemre ha oda szeretnél menni. Érettségi után pedig fogadd el az emberek segítségét! Nincs abban szégyen, egyedül nagyon nehééz megoldani mindent. Kellene neked egy segítő ember/ segítség, de ezt neked kell elfogadnod. Hidd el hogy a pszichológus sem akar rosszat sőt látja mekkora tehert van rajtad és segíteni akar. Hát engedd neki! Szerintem a család segítő szervezet is segíthetne nektek.
2023. ápr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj tanulni, menj könyvtárba, ott nyugodtan lehet. Várd meg mi lesz. Egyetemre mennél?
2023. ápr. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

En inkabb B-tervnek azt vennem, hogy barmikor le lehet erettsegizni kesobb is.

Mikor en voltam ennyi idos, meg takaritani is csak erettsegivel vettek fel, de ma mar lasszoval keresnek embereket.

Okos, erzekeny emberek is csinaltak ugy mezei proli munkat, hogy kesobb meg tanultak.

Borzalmas elethelyzetben elsz, de az erettseginek nem szabad, hogy ekkors tetje legyen. Inkabb az a B terv kell, hogy munka, fizetes, es par even belul poterettsegi vagy estin. Es tovabbtanulas akar. De ha igy nem vagy kepes s mostani allapotodban, be kell latnod hogy nem akkora a tet, mint hiszed.

2023. ápr. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanmár miért ne sikerülne az az érettségi?

Menj el, próbáld meg.

Szerintem biztos meg lesz az.

Sok sikert kívánok. 😊

2023. ápr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Könyvtár reggeltől estig,amíg lehet.Nekem is vannak öngyilkossági gondolataim kiskorom óta.Legjobb amikor jönnek ilyen dolgok lefoglalni magad.Ne azt nézd,hogy milyen lesz az eredményed.Az csak táplálja a szorongásod.Csak tanulj.Nekem zh-nál szokott ez előjönni Annyira ideg leszek tőle,hogy semmi másra nem gondolok,csak hogy ha nem sikerül vége a tanulmányaimnak,az életemnek.Eddig tényleg az vált be,hogy neki kezdtem gyakorolni.Mert foglalkozzol vele,igazából haladsz vele,és csökken a stressz.De először,ha tényleg nem tudsz otthon tanulni,találj vmilyen jó tanulási helyet magadnak máshol.Park,könyvtár,iskolai üres terem,bármi
2023. ápr. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp próbáld meg az érettségit, legalább ingyen megpróbáltad! Ha valamelyik nem sikerül, azt később teszed le!
2023. máj. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!