Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Derealizációm van???

Derealizációm van???

Figyelt kérdés

Tüneteim: kívülről látom magam,nem tudom miért mit teszek (pedig pontosan tudom), a saját hangomat, a környezetemet valószerűtlennek érzem, úgy érzem nem ismerem fel a helyet ahol vagyok. Általában a fürdőszobában jön rám havi egyszer (télen inkább) és kb 10 percig tart. Folyamatosan van előjele ha lesz és emiatt szerintem szorongok is.

Nincs traumám, szerintem egészségesen élek.

Köszönöm szépen a válaszokat, bár nem nagyon tudom megfogalmazni, hogy hogyan érzek.

16/L



2023. ápr. 13. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Menj el orvoshoz. Ez sokmindennek lehet az előjele. Egyedül egy szakember tudja megmondani neked, hogy mi bajod lehet, de az egyértelmű, hogy ez nem egészséges.

Fog kérdezni mindenfélét, amiről lehet nem is gondolnád, hogy problémás!

2023. ápr. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez deperszonalizáció keverve derealizációval a leírtak alapján! Nekem derealizációm volt, de már elmúlt. Mindenképpen menj el egy pszichológushoz csajszi <3 ezt olyan dolgok is előhozhatják, hogy nem is gondolnád. De a legjobb, hogy ez egy érzékelési zavar, semmi veszélyes, és orvosolható.
2023. ápr. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Ne pszichológushoz menj. PSZICHIÁTERHEZ (orvos) kell fordulni. Ő az aki diagnosztizálhat. Ilyen problémára nem írnak azonnal gyógyszert, hanem beutalnak terápiára. Nem is biztos, hogy derealizációd van. Simán lehet, hogy kezdődő skizofrénia, mert az is tud ilyeneket mutatni. CSAK az orvos tudja neked megmondani, hogy mi lehet a baj.

Egy mezei pszichológus többet árt mint használ. Mentális problémákkal szakpszichológusok (de inkább terapeuták) foglalkoznak. Az elmegyek beszélgetni a nénihez pszichológusnak semmi értelme.

2023. ápr. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3 nem hinném mert már kb 6 éve van.
2023. ápr. 14. 21:32
 5/5 anonim ***** válasza:
81%
Egy évtizedig is simán elhúzódhat egy pszichotikus zavar prodormális fázisa, fiataloknál főleg. Nálam legalábbis ez volt. Minnél hamarabb nézesd meg magad orvossal, hogy tudd mi lehet a bajod. Csak nyertesen kerülsz ki belőle.
2023. ápr. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!