Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Napomta többszőr elkap egy...

Napomta többszőr elkap egy kellemetlen érzés, miszerint nem tudom felfogni a létezést. Körbenézek és minden idegennek hat, nem értem, hogy hogyan létezhetek Nem rég ért egy trauma, és még a spanglihoz is volt közöm... Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Olvasgattam a témában és a derealizációs zavar hasonlít kicsit rá, de nekem nem lesz semmi ködös. Csak maga a fejemben ez az érzés.

2023. febr. 3. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Derealizáció/deperszonalizáció, üdv a klubban, nekem spangli nélkül is gyakran van. Nem ködösödik el semmi, csak egyszerűen néha tevékenykedés közben is rámtör az érzés, hogy fura, hogy élek.
2023. febr. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Pedig derealizáció lesz az. Vagy deperszonalizáció, esetleg disszociáció.

Rendkívül kellemetlen, sőt ijesztő tünetek, de teljesen ártalmatlanok. Egyfajta érzékcsalódás, észlelési zavar.

Depresszió, szorongásban gyakori, és a fű is ki tudja hozni. Ezek külön-külön is, együtt meg pláne. Halyedben messzire elkerülném örökre a füvet, hajlamod van ilyen mentális cuccokra, azaz érzékeny vagy a fűre.

Pontosan erről szól, nézd meg a Fapofa ( Numb) című filmet. Matthew Perry egy szorongós fickót alakít, túlszívja magát, bepánikol, deperszonalizációja lesz, és úgy marad.

A traumát, szorongást kell kezelni + egészséges életmódot folytatni (sport, táplálkozás, semmi drogozás, stb), és el fog múlni.

2023. febr. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem is kérdés, hogy innentől elkerülöm.
2023. febr. 3. 13:40
 4/9 Paradoxa válasza:
100%

Nálam ezt teljesen másként van bizonyos szempontból.

Mindenféle tudatmódosító szer nélkül időnként rácsodálkozom, hogy milyen különös, furcsa, de csodálatos, fantasztikus, hogy létezem.

Ebben is megvan a döbbenet, az, hogy bizonyos értelemben idegenként hat a környezet, de nem nyomasztó, hanem csodálatos érzés az egész.

Az viszont hozzá tartozik ehhez a dologhoz, hogy a "létezés" tudományos, filozófiai, pszichológiai, művészeti és metafizikai vonatkozásai egyaránt érdekelnek régóta.

2023. febr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos szörnyű. Igazából az egész lét/ élet emberi aggyal felfoghatatlan. Tudom, hogy a régi nagy gondolkodók se tudtak erre a választ. De ez a derealizáció, mintha kinyitná a tudatom egy olyan részét, aminek amúgy zárva kene lennie. Másnak tapasztalat, ki hogyan éli meg az egészet?
2023. febr. 5. 13:31
 6/9 Paradoxa válasza:

Az iménti válaszom folytatásaként írom.

Az egyik érzésem, hogy az éntudatom egy mindent magába foglaló fraktál, máskor hologram része.

A tudatos gondolkodásban pedig egy életközpontú filozófiát részesítek előnyben.

Hiszek abban, hogy bizonyos értelemben Multiverzumban létezünk, azaz a Világegyetemnek végtelen sok tartománya létezik.

A végtelen sok változat lehetőséget nyújt olyasmire, amit mi fejlődésnek tudunk felfogni.

A művészetek gyógyító erejében is hiszek és abban a szeretetben, ami az elcsépelt szónál sokkal mélyebb, rejtélyesebb és csodálatosabb fogalmat takar.

2023. febr. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Paradoxa válasza:

Azt azért elfelejtettem hozzátenni, hogy én sem éreztem mindig többnyire így.

De valahogy mindig kerestem azokat a felemelő gondolatokat, érzéseket, alkotásokat, embereket és célokat, amelyek és akik segítenek túllépni a lét abszurditásának élményein.

Sosem volt könnyű ilyeneket találni.

2023. febr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ez ellen szerintem egyelőre nem lehet szembe menni. Hisz az agyunkban történő kémiai folyamatok változnak meg. Szóval én három hónapja depresszióval küzdök, úgy, hogy ez eddig sosem történt meg velem. 22/L
2023. febr. 5. 19:56
 9/9 Paradoxa válasza:

OK, megértettem. Teljesen más élethelyzetben vagy mint én. Én 53 éves férfi vagyok. Az egy dolog, hogy én hiszek abban, hogy az ember nem csak biokémiai és fizikai folyamatok összessége. Sőt, lényege szerint az csak egy kis része a dolognak. Mindegy. Fölösleges olyan tudatállapotokat emlegetnem, amelyek közelében Te egyáltalán nem vagy.

Valóban lépésről lépésre kell rendbe hozni, vagy felépíteni a sosemvolt dolgokat és az alapoknál fontos alkalmazni azt, amit az orvostudomány meg tud tenni. Annyit tudok mondani, hogy nekem a régi kríziseim során sokat segítettek sok részletükben akár igen kemény művészeti alkotások. Pl. David Lynch filmjei, Iggy Pop, vagy éppen a Vágtázó Halottkémek és sok más előadó zenéi.

2023. febr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!