Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A tanulási nehézséget szerinte...

A tanulási nehézséget szerintetek mi okozza?

Figyelt kérdés
Pánikroham jön rám, ha a megtanulandó anyagra gondolok, mindent elodázok, de mégis jó eredményekkel zárok, vagyis sose ért kudarc, és nem értem, miért. Tényleg megijedek, a szívem hevesen ver. Napok óta nem csinálok semmit, pedig tehettem volna érte.

2023. ápr. 22. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
most mi a baj? Azt mondod jo eredmenyekkel zarsz aztan ugy fejezed be a mondatot hogy pedig tehettel volna erte.
2023. ápr. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A tiédet a szorongás, ahogy le is írtad.
2023. ápr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincs benne szorgalom. Másrészt csalok.
2023. ápr. 22. 11:44
 4/7 A kérdező kommentje:
A pánikot mi okozza? Mi történhetett valamikor, ami miatt mindig rohamom van?
2023. ápr. 22. 11:44
 5/7 anonim ***** válasza:

ADHD, felborult bélflóra, trauma, megfelelési kényszer stb.

Dettó ugyanezt csináltam egyetem alatt, sokszor puskáztam, egy csomó tárgyam úgy lett meg. Rosszul voltam, amikor egyáltalán meg kellett nyitnom egy jegyzetet. Pedig záróvizsgára tanultam, mert nyilván muszáj volt, ott nem tudtam csalni és ötös is lett, de elég szar állapotban voltam a tanulás alatt, nagyon nehezen tudtam koncentrálni.

2023. ápr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szégyellem magam mert érdekel a tudomány és örülök neki hogy egyetemre járok de nem tudom megtisztelni még magam se
2023. ápr. 22. 22:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem már rég nem motivált a szakom, amikor erre a pontra eljutottam. Illetve tipikus imposztor szindróma volt végig, konkrétan hülyének és alkalmatlannak tartottam magam és emiatt se tanultam. Ugye könnyebb úgy bukni, ha nem tanulsz, mint amikor igen és tényleg kiderül, ha hülye vagy. Bár arra a pontra sose jutottam el, hogy kiderüljön én vagyok-e alkalmatlan, mert sose tanultam rendesen, csak felületesen max. Nyilván a végén kiderült a záróvizsgán, hogy csak bemagyaráztam magamnak, hogy buta vagyok ehhez, de ez egy ördögi kör, még mindig kevésnek érzem magam, hiába bizonyítottam már egyszer. Keress fel egy pszichológust, az a legjobb, amit tehetsz.
2023. ápr. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!