Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek a bipoláris depresszió...

Ezek a bipoláris depresszió tünetei? Vagy inkább a borderline? Vagy esetleg a szülőm kényszeres tökéletességmániája?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta kényszeres vagyok és mindig mindent meg kell magyaráznom magamnak, viszont ezt most nem tudom.


A fő tünet az hogy nem bírom elviselni ha egyszerre túl sok minden történik, vagy 2 esetleg több lehetőség közül kell választanom vagy valamiből túl sok van egyszerre.


Van sok példám.

Nagyon apró dolgokban is megnyilvánul.

Pl elmegyünk bevásárolni, egyszerre lesz sokféle étel itthon, nem bírom elviselni sem a látványt, sem a tudatot és egyszerre kell megennem mindent… sokszor falasi rohamom van emiatt.

Ha egy nyaraláson svédasztal van, vagy munkán, mindig az volt a fejemben hogy felrobbanok a rengeteg étel látványától és mindent nekem kell megennem.

All you can eat étteremben párszor voltam de rosszullétig ettem magam, mert nem bírtam elviselni a gondolatot hogy ilyen sokat lehetne enni és ha nem eszem tovább akkor kimaradok belőle.


Elmegyek egy szép új helyre, kényszeresen csinálok 200 képet utána otthon jön ez a robbanás érzés hogy hirtelen mennyi képem lett, hogy fogok választani, nem bírom elviselni a tudatot, a látványt.


Egyszer le volt fixalva egy új munkám, közben felhívtak hogy lenne egy másik lehetőség,(elotte 3 hónapig nem volt) teljesen összeomlottam tőle, hogy miért egyszerre történik, miért nem külön külön kaptam meg őket.


Sokáig a munkám része volt hogy egy cég Instagram oldalát szerkesszem és csinaljam a képeket hozza, ugyanúgy megcsináltam 100 képet, utána beporogtem tőle hogy mennyit posztoljak, 2 hete még semmit nem tudtam most meg itt van 100 kép.


Ha elmegyek egy új helyre nem tudom élvezni, mert rögtön ki akarom hozni belőle a legtöbbet, 5 perc alatt meg akarok élni mindent és jön megint a robbanó érzés.


Depressziós egyértelműen vagyok, de túlpörögni is szoktam és azt sem bírom elviselni ha nem történik semmi meg azt sem ha épp túl sok minden történik mert nem bírom elviselni a nyomást ami ezzel jár…

Normális pszichológus még nem látott csak állami pszichiáter aki 5 perc után azt mondta hogy bipoláris borderline gyanús.


Annyit olvastam már a témában de egyszerűen nem tudom hova tenni ezeket az érzéseket magamban….

Szerintetek mi lehet?



2023. ápr. 22. 11:26
 1/6 ShadowGanxter ***** válasza:
13%
Átlagos, hali.
2023. ápr. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

en voltam tobbszor pszichiatrian osztalyon zarton is meg nyilton is es oda visszajarok csoportterapiakra is.


en magam csak depresszios vagyok.


nekem nem hangzik semmi bipolarisnak vagy borderline-nak, ha ennyit adtal elo a pszichiaternek akkor szerintem csak a hasara utott hogy valamit mondjon.


a bipolarisnak a depresszio reszet nem irtad peldaul le, a bipolnak van I meg II kategoriaja. az I eros mania eros depresszio es ezek viszonylag gyakran is valtakoznak. Ha te bipol I lennel, mar tobbszor kotottel volna ki beinjekciozva osztalyon mert manias idoszakodba nem vagy magadnal es nem tudod mit csinalsz/mondasz kb.


bipol II valamivel enyhebb hypomania meg depresszio.


borderline meg nem arrol szol hogy mennyi kepet csinalsz meg mennyire vagy kenyszeres pillanatodban, aligha van koze hozza.


En mar lattam mindkettot, nem szep latvany. Instabilitas a maximumon, de talan a bipol II elviselhetobb.


Borderline meg Bipol I azok eros mentalis betegsegek.


De nem tudom mit mondtal el neki 5 perc alatt es rogton levagta hogy te bipolos/borderlineos vagy.


Lehet az vagy, de ebbol a leirasbol nekem egyaltalan nem hangzol annak, meg mentalis betegnek sem oszinten.

2023. ápr. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyik sem szerintem. Borderline egyaltalan nem. Valami kenyszerbetegseg mellett lehetsz bipolaris is, de maga ez a kenyszer, ez nem attol van. Muszaj lenne egy diagnozis. En a gyogyszerben hiszek, de ahhoz elobb ismerni kell a betegseg termeszetet.
2023. ápr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kényszerbetegség
2023. ápr. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kenyszerbeteg az biztos vagyok. Kiskorom óta

Senki nem mondta hogy bipol I vagyok, nem is akarok az lenni…

Bár ilyenről meg nem hallottam hogy mániás szakaszban nem tudod hogy mit csinálsz…


Tudnék meg több mindent mondani.


Pl a pénzzel sem tudok mit kezdeni, amikor nincs az a gond, közben meg amikor egy munkám után először kaptam egymillió feletti összeget, attól megint jött ez a feszítő robbanó érzés hogy mostmár akkor soha nem kell több mert az túl sok lenne és nem tudnék vele mihez kezdeni


Sokszor gondolkodom azon hogy akiknek nagyon sok van hogy bírják ki az életet robbanás nélkül vagy hogy pl a milliárdosok minek dolgoznak tovább vagy hogy nem pörögnek túl minden nap…


De arra is gondoltam már hogyha nyernek egyszer mondjuk 50 millió forintot annyira túlpörögnék tole hogy ki sem bírnám…


Kiskoromban is volt olyan hogy egy barátnőm szulinapjan voltam és közben a család szólt hogy most ok elmennek egy kirándulásra és hogy akarok e menni.


Én ettől megkaptam ezt a tulporgo rohamot hogy miért történik egyszerre 2 dolog és miért nem külön külön és miért kell választanom… TUDOM, ezek semminek tűnnek nektek, de nekem megkeserítik a mindennapjaim.


Vagy pl nem értem az embereket akik 2x utaznak el ugyanoda nyaralni… minek? Bennem okozna a tultengest…


Egyszerűen annyira fura tünetek ezek, hogy bármennyit olvasok nem tudom hova tenni őket.

Arról nem is beszélve hogy mennyire csapongó és döntésképtelen vagyok.


Sosem tudtam hogy hol akarok élni, egy nap 5x változik a véleményem.


Valószínűleg panikrohammal egybekötött depressziom volt, amióta szedem a frontint a pánik elmarad csak maradt az hogy nem akarok kikelni az ágyból. Főleg a vírus mizéria után…


Azért kérdeztem hogy hátha vannak itt hasonló tünetekkel rendelkezők.

2023. ápr. 23. 13:08
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

Én Bpd vagyok. Ha pánikolsz a túl sok opciótól az nem biztos, hogy ennek a tünete. Viszont nálunk a falás, szerhasználat, falcolás ezek az impulzivitásból fakadnak. Amivel oldani tudjuk a hatalmas belső feszültésget/ eufóriában tartani magunkat pl piával.

Lehet tünet ez is viszont itt a faktor és indíték ami nem mindegy. Ennek az állapotnak a lefolyása nagyon kül. lehet mert egy spektrum.

A dokival kapcsolatba hát szerintem hagyd ott a fenébe mert egy idióta. Én is kaptam iránydiagnózist az elején de utána a dsm-5-ön alapuló személyiségtesztet + mmpi. A 3.-alkalomkor merült fel majd 5.-re kaptam meg a fix diagnózist. Szerintem ne kezdj magánakcióba hanem adjon neked tesztet és azt értékeljék ki..

2023. máj. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!