Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek a szorongással?már...

Mit tehetek a szorongással?már kikészít

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, általános iskolába folyamatosan bántottak a fogaim miatt mert kiállnak sőt ha az utcán mentem is kinevettek maig beszólogatnak és veszekszek velük. Tavaly elmentem fogszabályzásra mert nem tudtam elképzelni mi tudna már segíteni. De nem akar ez egyáltalán múlani. Akkor kitaláltam hogy sminkelnem kéne mert rondának érzem magam és látom az ilyen emberek miatt sajna de egyszerűen nincs annyi önbizalmam hogy sminkbe menjek el bárhova pl suliba mert akkor meg: jaj hogyhogy ki vagy festve meg stb es engem ez valamiért frusztrál. Nem tudom mit tehetnék hogy az emberek közti szorongás elmúljon. Regen még a rokonaim közt is szorongtam az hála istennek már nem. Se baratkozni nem tudok semmit. 1 barátnőm van annak is csak akkor vagyok jó ha a barátja kint dolgozik🙁80%-ba az egyik unokatesómmal megyek mindenhova mert vele elvagyok
2023. ápr. 27. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit szocfób lettél, egy dologgal tudsz magadon segíteni. Merj változtatni és szard le a többi embert akik kinevetnek. Maga az átalakulás nem zökkenőmentes de te egy dologért kűzdesz. Az a végeredmény ahogy te jól érzedagadat a bőrödben! Ez az egy legyen a fontos. Az emberek mindegyikének nem lehet megfelelni , nem is kell!!! Azoknak leszel csak fontos az életben és azoknak fogsz csak szépnek tűnni akik valóban szeretnek téged. Őket kell keresni nem a többséget.
2023. ápr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%

Menj el pszichiáter szakorvoshoz. Mivel nem segített a fogszabályzás sem az állapotodon, ezért valószínűleg inkább a szorongásodnak adsz értelmet, mintsem valami miatt szorongsz. Általánosságban szorongsz, ez téged zavar, csökkenti az életminőséged --> szakszerű segítségre van szükséged.

Én is így voltam. Semmi se segített, csak az orvos és a gyógyszer. Beadtam a derekam, elmentem orvoshoz segítséget kérni, megkaptam az antidepresszánsom és azóta totálisan normálisan vagyok.

2023. ápr. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ha nem muszáj nem fogok 20 évesen pszicháteri gyógyszereket szedni mert károsabb mint szorongani. Megpróbálom inkább magamba fejleszteni hogy ne legyen ez
2023. ápr. 28. 09:44
 4/9 anonim ***** válasza:

Honnan veszed, hogy károsabb a gyógyszer mint a szorongás?? Ha károsabb lenne, akkor nem írnák fel. A szorongás rossz, egy betegség.

Ezek idegrendszeri problémák, nincs felettük hatalmad. Főleg ha már ilyen szinten vagy.

2023. ápr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mert nem fogom egész életembe gyógyszerekkel tömni magam. Az nem old meg semmit, csak ad egy átmeneti állapotot. Ha nem lennének bunkó emberek akiktől az ember szorong nem lenne ilyen probléma se
2023. ápr. 29. 22:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez sajnos nem így van. Mentális betegség mindig is volt, van, és lesz is egészen addig, amíg meg nem találják rá a gyógymódot.


Szorongásra nem kell életed végéig gyógyszert szedni. A szorongás nem egy olyan krónikus betegség mint mondjuk a skizofrénia. Szorongást úgy kezelnek, hogy szeded az antidepresszánst, megszokja a szervezeted, hogy milyen szorongás nélkül működni, kialakulnak egészséges viselkedési szokások, majd egy idő után le lehet tenni a gyógyszert az orvossal megbeszélve.


A gyógyszer akármennyire is azt mondják nem megoldás, de megoldás. Persze a szokásokat, szociális, gazdasági, egyéb dolgaidat nem oldja meg, de nem is az a dolga. Az a dolga, hogy rendberakja az agyi kémiád, hogy nomrálisan működj.

2023. ápr. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már tárgytalan a kérdés inkább köszi🙂sok ember győzte már le a szorongását, ismeretségi körömbe is, én tanácsokat akartam ilyenektől kérni. Jártam pszichológushoz csak sajnos a minden napi 8 óráim az iskolába ezt nem engedik meg, ő sose mondta nekem hogy az lenne a megoldás
2023. ápr. 30. 08:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha a szorongás olyan, hogy régóta fennáll, akkor gyógyszerrel kell kioldani. Van olyan, hogy az agyi kémia elromlik a tartós rossz állapot miatt.

Ezt még nem fogadta el a társadalom, de ez így van.

Attól függetlenül hajrá, de ha beadod a derekad, és elmész pszichiáterhez, csak jól járhatsz. Pszichológussal is az a baj, hogy ha nem pszichoterapeuta, akkor haszontalan.

2023. ápr. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jövő hónapba a szóbeli érettségimen is kénytelen leszek ezt félre tenni valahogy kicsit
2023. máj. 1. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!