Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elmondanám pszichológusnak/...

Ha elmondanám pszichológusnak/pszichiáternek, hogy gyerekkoromban molesztáltak, feljelentést kéne tennie?

Figyelt kérdés
Még szintén gyerekkoromban elmondtam egy pszichológusnak, hogy egy hozzám elég közel álló férfi molesztál (családból való), és akkor hivatalból feljelentést kellett tennie. Külső nyomásra, meg azért, mert nem bírtam a nyomozással járó nehézségeket, visszavontam a dolgot. A molesztálás azóta véget ért, én felnőtt lettem, viszont úgy érzem, egyre nehezebb magammal cipelnem ezt a terhet. Nagyon szeretnék szakemberrel beszélni erről, hogy fel tudjam dolgozni, viszont nem akarok megint rendőrségi ügyet, azt hiszem, azt már nem élném túl.

2023. ápr. 28. 03:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
Azt a feljelentést, amit a pszichológus tett hivatalból, Te nem vonhattad vissza.
2023. ápr. 28. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De el kellett járnom külön pszichológusokhoz, rendőrségre stb, ott pedig már tagadtam, hogy ilyesmi történt velem.
2023. ápr. 28. 04:49
 3/18 A kérdező kommentje:
Ezért meg is szüntették az eljárást.
2023. ápr. 28. 04:50
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Nem, már nem indulna eljárás, nagy valoszinuseggel elévült az ügy.
2023. ápr. 28. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
30%
Vegig kellett volna vinni az eljarast, hogy massal ne tehesse meg az az ember. De te befostal es megvedted. Most mar temessed el szepen magadba.
2023. ápr. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

5# De ő gyerek volt akkor.


Kedves kérdező! Biztos, hogy nem tesz feljelentést a pszichológus. Keress egyet nyugodtan.

2023. ápr. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

Azóta mennyi idős vagy? A szexualitásod normálisan fejlődött, vagy a traumák miatt nem alakult ki jól?

Ez nem mindegy. Amúgy nem tudom, elévül e, de ha felnőtt fejjel úgy döntesz, akkor feljelentheted vagy beperelheted kártérítésért vagy valami, ha kárt okozott az egészségedben/fejlődésedben

2023. ápr. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem. begyógyszerezne, hogy súlyos beteg vagy, és hogy ezt nem szabadna ennyir komolyan venned. Azt mondaná, hogy súlyosan haragszol a világra, és veszélyes vagy a társadalomra.


Aki elmegy pszichológushoz, pszichiáterhez, ott elsősorban őt fogják kezelni. Nem a problémával foglalkoznak. Illetve de, ott nekik te leszel a probléma.

2023. ápr. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Kedves $7-es!

Nem osztanám meg a korom, de elég fiatal vagyok, nem vagyok még 20 éves sem. Vannak gondok a szexualitásommal, igen. Szexfüggővé váltam már 12 évesen, talán korábban. De egyéb viselkedésbeli gondjaim is akadnak, amiket ha végiggondolok, mindig erre a traumára tudok csak visszavezetni.

2023. ápr. 28. 07:57
 10/18 A kérdező kommentje:
#7-es*
2023. ápr. 28. 07:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!