Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Halálvágy,öngyilkossági...

Halálvágy,öngyilkossági késztetést ellen tényleg az a megoldás, hogy leszedáltatom magam pszichiáter által?

Figyelt kérdés

Miért gondolják az emberek,orvosok,hogy az segít bármiben is? Attól, hogy rászoktatnak a bogyókra,attól én még nem oldódik meg semmi..

Sőt. A problémák csak sokasodnak. Jöhetek vissza leszedáltan a csodás életembe.


Miért gondolja ezt bárki megoldásnak? Ettől még az is jobb,ha megteszem. Nincs több szenvedés.

Egyszerűen nem tudom felfogni,hogy miért lenne jobb nekem,ha beszednék mindenféle bogyót.


Konkrétumot nem írok,ne is kérdezzetek. Privátban főleg ne.


Csak győzzetek meg,hogy érdemes.


2023. ápr. 28. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem ez nem megoldás.Tudom hogy nem egyszerű(és még én is tanulom)de meg kell próbálni nyitottabbnak lenni,és kifelé is nézni nem csak be.Barátokat szerezni és több időt tölteni velük,elkezdeni sportolni akár.Igen,nagyon jól tudom hogy MINDENKI ezt mondja hogy "jajj hát legyél már nyitottabb" sokáig nem hittem hogy ez segítene,de már tudom hogy igen segít,csak legalább meg kell próbálni.Akkor is ha szinte semmi nem tart már itt.Sokan fetrengenek önsajnálatban,és ők semmit se fognak változni,mivel nem akarják.
2023. ápr. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én soha nem voltam nyitott, képtelen vagyok rá,és nem is leszek. Már biztos, hogy nem nyitok senki felé. Teljesen elzártam magam. Ez a folyamatosan átélt traumáknak köszönhető.
2023. ápr. 28. 22:47
 3/11 A kérdező kommentje:

Sokan fetrengenek önsajnálatban,és ők semmit se fognak változni,mivel nem akarják.

---Nem mindig rajtunk múlik....

2023. ápr. 28. 22:48
 4/11 A kérdező kommentje:
Kérlek, a konkrét kérdésre válaszolj.
2023. ápr. 28. 22:49
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igazad van kérdező. Súlyos egzisztenciális és társadalmi problémák vannak amiknek az egyik tünete, hogy nem akarsz élni.


De, ha a doki add neked valami szert, amitől véletlenül jobban leszel, akkor talán kicsit több tered lesz átgondolni a dolgokat, esetleg időközben megjelenhet valami igazibb megoldás vagy segítség.


A piálásról is az a "tudományos" vélemény, hogy az rossz. Pedig nem biztos. Vannak akik tök sokat szívnak a hétköznapokban és egy hétvégi alapos beb.szással lazítják ki a feszkót (great reset :)).

2023. ápr. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Halálvágy,öngyilkossági késztetést ellen tényleg az a megoldás, hogy leszedáltatom magam pszichiáter által?

Ez nem egészen fedi a valóságot. Halálvágya néha mindenkinek lehet, depresszióban is gyakori, antidepresszánst adnak rá, amivel elmúlik a szenvedés-érzet. Öngyilkos késztetést pedig az esetek többségében kórosnak tekintjük, ezért valahogy meg kell állítani. Gumiszoba és kényszerzubbony helyett talán kényelmesebb aludni egyet.


Miért gondolják az emberek,orvosok,hogy az segít bármiben is?

Az öngyilkos késztetés jellemzően egy beszűkült tudatállapotban jelenik meg, ezáltal torz a látásod. Ha mindent figyelembevennél, hogy fiatal vagy, egészséges, szabad, ügyes, okos, szép, szépreményű, stb., akkor mindjárt tudnád, hogy az aktuális problémáidon hogy tudsz felülkerekedni. (Ez nem feltétlenül könnyű vagy gyors megoldást jelent.)


Miért gondolja ezt bárki megoldásnak?

Nem ez a megoldás, hanem ezzel időt és lelkierőt kapsz, hogy megtaláld az igazi megoldást.

2023. ápr. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

hogy megtaláld az igazi megoldást.

---- Megoldást...Milyen megoldást? Ha újrakezdhetném az életem 2 éves koromtól,akkor esetleg. Amúgy nincs megoldás. 40 évet nem lehet megváltoztatni.


Erre írtam, hogy hiába veszek be nyugtatókat. Attól még semmi sem változik meg. Sajnos.


Ezt éreztem a pszichológusnál is. Minél jobban belemegyünk a dolgokba,annál rosszabbul voltam. Ki is tett 3 alkalom után. Nem csodálom...

2023. ápr. 29. 09:24
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem más életét kell élni és nem kell 40 évet megváltoztatni, hanem észre kell venni mindazt, amiért neked érdemes élni, tovább küzdeni. Ebben segíthet a gyógyszer és a terápia.
2023. ápr. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nemcsak szedáló gyógyszereo vannak. Energetizáló is van.


Pszichoterápia segíthet.

2023. ápr. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az antidepreszánsok nekem se jöttek be. De kaptam nyugtatót és hangulat stabilizálót. Most napi egy marék gyógyszert szedek és ez megoldotta a gondjaim.


Mondják, hogy barátkoz. Ez olyan mintha azt mondanák, hogy nyerd meg az ötös lottót. Nagyjából anyi esély van rá. Én évek óta próbálok barátkozni. Még havert, vagy beszélgető partnert se nagyon találok.


A gyógyszer segíthet, ha az öngyilkossági vágyat a múlt traumái váltják ki és amúgy a jelenben akár boldog is lehetnél. Ha a jelenben vannak olyan dolgok ami miatt a halálra vágysz, akkor a gyógyszer könyíthet a lelkeden, de dolgoznod kell azon, hogy megold a problémákat.

2023. ápr. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!