Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Számítógép (játék) függőség...

Számítógép (játék) függőség okozhat szorongást, depressziót?

Figyelt kérdés

Világ életemben nagyon sokat játszottam számítógépen, most 30 éves vagyok. Egy ideig teljesen leálltam, kb másfél évre, most az utóbbi 1 évben megint nagyon sokat játszok.


Általában olyan heti 50 órát. A gondom az is, hogy görnyedve ülök a gép előtt 10-12 órákat és fájnak az izmaim, izületem is ebből kifolyólag.


Valamint van egy ilyen önmarcangolás, hogy tudom, hogy kár erre pazarolni az időmet, mégse tudok vele leállni.


Meg kéne próbálni, hogy teljesen abbahagyom az egészet? Próbáltam mostanában, de akkor meg nézem itthon a falat.


Sajnos sok barátom nincs, akikkel jóba vagyok azokat internetről ismerem, ezért is egy kapaszkodó a játék (velük szoktam online játszani), mert ha az nincs, akkor velük sincs kontakt.


Most az elmúlt 2 napot végigjátszottam és ma estére eljutottam oda, hogy remeg a kezem a szorongástól. Most törlöm le épp a játékot.. :(


Nem trollkodás mielőtt valaki annak hinné, sajna tényleg ez a valóság.


F/30


2023. ápr. 30. 20:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy nap végén van mindig egy ilyen rosszul eső érzés, hogy ma se csináltam semmi értelmeset, ekkor szokott rámjönni a stressz és szorongás.
2023. ápr. 30. 20:09
 2/11 Flagstaff ***** válasza:
100%
Szerintem minden függőség szorongást és depressziót okoz. Kérj segítséget, ne szenvedj egyedül.
2023. ápr. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, persze. Ha tudsz mértéket tartani, akkor nem kell teljesen lemondani róla, de akkor legyen egy napi limited és állíts be időzítőt, hogy nehogy játék közben ne vedd észre, hogy már rég lejárt. Ha nem megy, akkor lehet tényleg jobb, ha egy darabig teljesen szünetelteted. Lehet elsőre nem fogsz tudni mit kezdeni magaddal, de kezdj el valami új hobbit keresni, illetve több időd lesz a hasznos dolgokra. Nyiss az emberek felé, ha szeretnél élőben is barátokat, még nem késő.

Ha egyedül sehogy se megy, akkor viszont én is azt ajánlom, hogy kérj segítséget, ez egyáltalán nem szégyen.

2023. ápr. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem dolgozol? Ha dolgoznál kontaktusba lennél emberekkel, esetleg el el járnál velük ide oda munka után.Szerintem 30 évesen én elgondolkoznék.
2023. ápr. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
Nem játékfüggő vagy hanem alapjáraton egy élettelen farok aki szeret játszani. Nem a játékkal van a baj. Én is rengeteget játszok de nekem ez így jó. A játéknak köszönhetem a szakmámat mert annak köszönhetően szerettem meg az IT és a programozás világát. Abból van havi szinten bruttó 1,6 milliós jövedelmem amit lényegében a rezsi fizetésére költök és gamer gépek buildelésére de én így érzem jól magam. Az életem egyszerűen a csúcson van, mert a munkámat is imádom (100% home officeban fejlesztek) és játszani is imádok. Engem nem köt le se a nyaralás, se a szórakozóhelyek mégis széleskörű baráti köröm van a virtuális térben és a magánéletemben is. Szóval ne a játékot hibáztasd hogy elbszott az életet, nem a függőséggel van a gond.
2023. ápr. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5-ös ez most egy vagyonbevallás volt reszedrol, vagy hol érinti a kérdést?
2023. ápr. 30. 21:46
 7/11 anonim ***** válasza:
Minden függőség depressziót okoz egy idő után. Ha nem tudsz vele leállni egyedül, akkor kérj segítséget, a játékfüggőség egy erős viselkedésfüggőség.
2023. máj. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem értem mi köze ezeknek a mentális betegségeknek a játékokhoz? Én 26f vagyok és szint úgy egész nap játszom, de sose volt semmi bajom. Inkább a túlsúly vagy az alkohol lehet a probléma. Vagy is én csak ezektől éreztem eddig ilyen kellemetlenségeket magamban. A legjobb lenne ha beruháznál egy jobb készülékre amit fekve is tudsz használni, pl. Kontroller vagy gamer telefon.
2023. máj. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%
8-as - ha az állandó játéktól már túlsúlyod és alkohol problémáid vannak, akkor bizony ez már mentális egészséget érintő probléma. Lehet, hogy nem látod át, nem vallod be, de negatív hatással van az életedre.
2023. máj. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"5-ös ez most egy vagyonbevallás volt reszedrol, vagy hol érinti a kérdést?"

:DD

2023. máj. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!